Jak vrátit starému a matnému dřevu život? S touto metodou bude lesklá a lesklá snadno.

 Ti, kteří se rozhodnou vybavit svůj domov kvalitními materiály, dávají určitě na první místo dřevo. Přírodní esence nabízejí řadu výhod a krásu, která se postupem času zvyšuje. Barvy se mění se slunečním zářením a pokoje se oblékají do čistoty. Nicméně, jak plyne čas nebo nejsou přijata správná opatření, dřevo by se mohlo poškodit. Existuje lék, který lze aplikovat na leštěné zestárlé a neprůhledné dřevo: jak ho udělat krásným jediným přetažením?

Čištění dřeva, odborné poradenství

Dřevěný nábytek je cenný a jako takový je třeba s ním náležitě zacházet. Každé ošetření by mohlo ovlivnit kvalitu esence, zničit ji nebo ji učinit neprůhlednou. Odborníci radí nepoužívat přípravky s chemickými přísadami nebo konzervačními látkami, aby nedošlo ke zničení typu esence nábytku nebo podlahy.

Vinný ocet na dřevo
 Řešením pro mytí dřeva je voda s octem, roztok setřete pomocí měkkého hadříku. Ihned poté musí být zcela vysušen, bez zbytkové vody.

Pokud jsou problémem otisky prstů na podlahách, stole a nábytku, je důležité použít saponát složený z marseillského mýdla s vodou . Nanáší se hadříkem z mikrovlákna a poté se zcela vysuší. Zvláštní pozornost věnujte masivnímu dřevu, které vyžaduje jemné ošetření, jako je bavlněná tkanina, která má být aplikována podél vlákna.

Ošetřete zestárlé dřevo
 Obecně je u dřeva důležité používat vodu a bílý vinný ocet, povrchy dobře vysušit, aby nezůstaly žádné stopy vody (která tvoří vlhkost).

Jak leštit staré a matné dřevo

Když si všimnete zestárlého a zcela neprůhledného dřeva , existují způsoby, jak nanést lesklé povrchy přirozeným způsobem. Připravovaná látka obsahuje následující složky:

  • Demineralizovaná voda 200 ml
  • Olivový olej 1 lžička
  • Marseillské mýdlo tekuté 1 lžička
  • Esenciální olej z pomeranče nebo citronu 30 kapek

Pokračujte nalitím demineralizované vody do nádoby, poté přidejte mýdlo a olej. Dobře promíchejte a nalijte do rozprašovače. Výrobek je připraven k použití na dřevo.

Vyleštěte dřevo
 Láhev dobře protřepejte a poté nastříkejte a otřete celý povrch dřeva vlhkým hadříkem. Dobře vmasírujte a zbytky odstraňte čistým hadříkem.

Rychlá a platná alternativa je získána přímo s bílým vinným octem, vynikajícím pro leštění povrchů. Stačí vzít 500 ml vody a 1 sklenici bílého vinného octa. Otřete roztok po povrchu opět pomocí měkkého hadříku, odstraňte mastnotu a neprůhledný. Dobře osušte, operaci opakujte jednou za měsíc.