Zde je to, jaké je definitivní řešení, které vám umožní již neutahovat plechy s rohy. Vždy budou dokonalé.

 Několik užitečných tipů , které vám umožní udržet vaše prostěradla jako nová. Někdy ve skutečnosti mají tendenci se zmenšovat, ale s naším průvodcem je nakonec udržíte stejně bezchybné jako v den, kdy jste je koupili.

Plechy s rohy, jak je nezmáčknout

Vypasovaná prostěradla jsou často noční můrou lidí, kteří se starají o péči o svůj domov. I ty nové totiž už od prvního praní, možná ne příliš správně provedené, mají tendenci se srážet a zdá se nemožné, aby se vrátily do stavu, v jakém byly, když jsme je těsně předtím koupili.

Ne každý ale ví, že je nezbytné používat přírodní aviváž, aby neškrtily .

K jeho přípravě stačí smíchat kyselinu citronovou s vodou a poté opět esenciální olej s vůní, kterou máte nejraději. Po pravidelném praní povlečení namočte do této aviváže a poté vymáchejte.

Pokud jde o předchozí praní , je však důležité volit jemné programy a zásadně dodržovat pokyny pro prádlo.

Prostěradlo
 Ohledně teplot doporučujeme volit ty nízké a obecně povlečení prát samostatně. Pokud jsou vyrobeny například z hedvábí , zvolíte nejnižší teplotu, jakou můžete nastavit.

Dalším velmi důležitým tipem je nepřehánět cykly odstřeďování, jen abyste zabránili přílišnému utažení povlečení. Naše tipy, jak zabránit příliš těsnému povlečení, tím ale neskončily.

Ve skutečnosti je nezbytné přistoupit ke správnému sušení , což rozhodně není nejjednodušší fáze procesu, jehož cílem je zabránit srážení těchto nezbytných látek pro naši postel.

Konečné řešení

Pokud nechcete, aby utahaly, musíte je na konci praní vysušit tak, že je nejprve vyždímáte , abyste odstranili většinu zbytků vody. Jedině tak budete schopni kompenzovat nedostatek odstředivky.

Povlečení v pračce
 

Pokud chcete, aby neškrtily, nedávejte je do sucha, když je příliš horko, ale obecně, když je jasné a větrné počasí. Pravidelně kontrolujte jejich stav sušení a sbírejte je, jakmile si všimnete, že vyschly.

Je nezbytné, abyste se řídili těmito radami, pokud nechcete, aby byly tak těsné, že již nemohou zakrýt vaši matraci. V případě, že jsou vaše povlečení již příliš těsné, můžete je zkusit uvolnit ručním praním.

Může se to zdát jako náročná praxe, ale snáze uspěje, pokud například vlastníte vanu. Vše, co musíte udělat, je naplnit vanu a obléci povlečení. Pak je tam vyperte, pak je před pověšením dobře vyždímejte.

Obecně je však důležité do puntíku dodržovat pokyny pro praní a sušení uvedené na právě zakoupeném povlečení. V závislosti na tkanině se ve skutečnosti může postup aplikace velmi lišit .