Proto byste měli zubní pastu nanášet na nůžky. Zázrak se stane až po minutě, to je tajemství švadlen.

 Vysvětlujeme krok za krokem, jak brousit nůžky , které již nestříhají, jednoduše zubní pastou.

Nůžky, které už nestříhají, zde jsou příčiny

Nůžky jsou nezbytným nástrojem pro mnoho domácích i profesionálních prací. Může se však stát, že nůžky přestanou efektivně stříhat, stanou se méně užitečné nebo dokonce nepoužitelné.

Hlavním důvodem, proč nůžky přestanou stříhat, je to, že se ostří otupí . Tupé nože se již dokonale nestýkají a řezání se stává nerovnoměrným nebo dokonce nemožným. Tupé ostří vzniká běžným opotřebením, použitím tvrdých nebo abrazivních materiálů nebo nesprávným skladováním nůžek.

Rez nebo koroze na ostřích nůžek může bránit pohybu ostří a způsobit potíže při stříhání Když jsou nůžky vystaveny vlhkosti nebo nejsou správně skladovány, může se vytvořit rez.

Nůžky
 Přítomnost nečistot, zbytků lepidla nebo jiných nečistot na čepelích může snížit řeznou schopnost nůžek. Tyto zbytky se mohou časem nahromadit a je třeba je pravidelně odstraňovat.

Nůžky jsou navrženy tak, aby fungovaly, když se čepele dokonale setkají. Pokud se však nože při řezání od sebe nebo kříží, nůžky mohou přestat správně fungovat.

Aby nůžky nepřestaly stříhat, je důležité dbát na pravidelnou údržbu . Zde je několik tipů, jak udržet nůžky v dobrém stavu:

  • Pravidelně čistěte ostří nůžek jemným mýdlem a vodou;
  • Pravidelně odstraňujte zbytky z nožů;
  • Namažte ostří nůžek olejem, abyste zabránili korozi;
  • Skladujte nůžky na suchém místě bez vlhkosti;
  • Vyvarujte se řezání tvrdých nebo abrazivních materiálů nůžkami;

Pokud máte tupé ostří, můžete si nůžky nabrousit brusným kamenem nebo je vzít k profesionálovi, který to udělá za vás. Pokud jsou však nůžky silně poškozené nebo rezavé, může být nutné je vyměnit.

Nůžky mohou přestat stříhat z různých důvodů, ale pravidelnou údržbou a správným používáním je udržíte v dobrém stavu po dlouhou dobu.

Použijte zubní pastu a počkejte minutu

Broušení nůžek je umění, které vyžaduje určitou pozornost a znalosti. Pokud hledáte jednoduchý a účinný způsob, jak nabrousit nůžky, možná budete chtít vyzkoušet tuto neobvyklou, ale účinnou metodu, která využívá zubní pastu, sůl a ocet.

Nejprve si pořiďte nůžky, které je potřeba nabrousit. Dále vezměte malé množství zubní pasty a rozetřete ji na obě čepele nůžek. Pomocí ubrousků rozprostřete zubní pastu rovnoměrně po celém povrchu ostří.

Poté otočte šálek dnem vzhůru a přidejte malé množství soli a octa. Vznikne tak kyselý roztok, který pomůže odstranit nečistoty a oxidy z čepelí nůžek.

Ostré nůžky se zubní pastou
 Otevřete nůžky a začněte je jemně třít na dně obráceného kalíšku. Ujistěte se, že drhnete rovnoměrně na obou čepelích. Pokračujte v drhnutí, dokud zcela neodstraníte špínu a oxid z ostří nůžek.

Jakmile dokončíte broušení nůžek, důkladně je opláchněte čistou vodou a osušte čistým hadříkem. Zkontrolujte, zda jsou nůžky dostatečně ostré, a v případě potřeby proces opakujte.

Obecně platí, že nejlepší švadleny doporučují nůžky pravidelně brousit , aby zůstaly ostré a v dobrém stavu. Tato metoda zubní pasty, soli a octa je snadný a levný způsob, jak si naostřit nůžky doma, aniž byste museli kupovat drahé brousící nástroje.

Pamatujte, že během procesu broušení buďte vždy opatrní a zacházejte s nůžkami opatrně. Broušení nůžek chce trochu cviku, ale s trochou trpělivosti a vytrvalosti si nůžky snadno nabrousíte doma jako švadlena .