S jedinou sklenicí soli v koupelně budou všechny tyto problémy vzdálenou vzpomínkou: klasická a vysoce hodnotná metoda.

 

Sůl je unikátní přírodní produkt, používaný starověkými populacemi ke konzervaci potravin. Málokdo ví, že tuto metodu předali Keltové a sůl se tak stala jedním z nejpoužívanějších a nejprodávanějších produktů na světě.

Kdysi velmi drahý na nákup, dnes jde o běžné zboží, které lze sehnat přímo v supermarketu . Je mylné se domnívat, že je to jen pro kulinářské použití, protože sůl může vyřešit mnoho problémů doma: stačí sklenice.

K čemu je sklenice soli v koupelně?

Hrubá nebo jemná sůl je velké bohatství, objevené starověkými populacemi a poté používané při konzervaci potravin s ohledem na nedostatek technologických zařízení, jako je lednička nebo jiné způsoby konzervace.

Tento objev vedl obyvatelstvo k zbohatnutí a postupem času objevil mnoho využití a výhod této přírodní složky. Ve skutečnosti je sůl často spojována s kulinářským uměním pro ochucení, ale díky svým vlastnostem se může stát spojencem při řešení problémů v domácnosti .

Miska soli
 

S jedinou sklenicí soli se vyřeší mnoho problémů, ušetří se peníze a zabrání se používání chemických přípravků s konzervanty a škodlivinami.

Odstraňte nepříjemné pachy v koupelně

Jediná sklenice soli v koupelně dokáže zcela odstranit všechny nepříjemné pachy, které se hromadí. Někdy jsou způsobeny potrubím, zatímco za jiných okolností jsou způsobeny vlhkostí, která se šíří mezi stěnami.

Zápach
 

Plíseň je důsledkem vlhkosti a je třeba s ní co nejdříve bojovat. Z tohoto důvodu bude stačit jediná sklenice soli, kterou umístíte do koupelny, aby absorbovala pachy a vlhkost výměnou obsahu jednou týdně.

Pro posílení protizápachového účinku můžete také nalít kapky esenciálního oleje, nejlépe levandulového nebo citrónového. Prostředí bude během krátké doby provoněné, zbavené vlhkosti a plné pohody.

Miska se solí uvnitř může být umístěna i v jiných prostorách domu, aby se bojovalo s vlhkostí, která se také vytváří v kuchyni nebo ložnici.

Odstraňte žluté skvrny z toalety

Žluté skvrny , které se tvoří na toaletě, jsou esteticky nevzhledné a v každém případě ohrožují hygienu sanitárního zařízení. Chcete-li je úplně odstranit, vezměte si sklenici soli a poté trochu studené vody , čímž vytvoříte krém, který na skvrny nanesete. Nechte několik minut působit a poté před opláchnutím vydrhněte mopem.

žluté skvrny na toaletě
 Pro ještě silnější účinek můžete přidat jedlou sodu a nechat působit přes noc.

Sůl lze také použít stejným způsobem k čištění všech kuchyňských zařízení odstraněním stop vodního kamene, které se v průběhu času hromadí.