Čistění roštu trouby může být opravdu náročné, zvláště pokud jej používáte často a jsou na něm přilepené nečistoty. Podívejme se, jak to udělat znovu. 

 Zbytky jídla a usazený tuk by mohly způsobit, že gril nebude použitelný.

Gril v troubě: proč se špiní

Trouba je skvělým spojencem pro přípravu našich pokrmů. Bez ohledu na to, zda je trouba statická nebo odvětrávaná, obsahuje vnitřní mřížky, které umožňují umístit na ně plechy nebo nádoby s pokrmy, které se mají připravovat. Gril trouby (i když jich může být více) lze díky posuvnému systému umístit do různých výšek.

Při vaření je nevyhnutelné ušpinit se a stejně jako se může ušpinit sporák, může se ušpinit i gril trouby. Čištění této části vašeho spotřebiče může být opravdu složité. Ve skutečnosti v některých případech chemikálie prodávané za tímto účelem, které slibují velké věci, ve skutečnosti nesplňují to, co slibují.

Naštěstí existuje velmi rychlá a vcelku přirozená metoda, jak gril trouby dokonale odmastit. I když se vám to může zdát neobvyklé, ve skutečnosti je to tak účinné, že vás to ohromí.

trouba
 

Jak to rychle vyčistit

Nejprve budete potřebovat velmi velký pytel , jako jsou ty, které se používají na vyhazování odpadků. Sáček bude muset být schopen pojmout rošt vaší trouby. Dále budete potřebovat tabletu mycího prostředku do myčky . Pokud ji nemáte, nebojte se, nebudete ji muset kupovat. Jednoduše vyměňte tabletu za běžný prací prášek na oblečení.

Dále budete potřebovat misku, do které umístíte tabletu nebo mycí prostředek. Do misky, kterou přelijete přímo na tabletu, dáte horkou vodu, aby se obsah dobře rozpustil. Voda by samozřejmě neměla být příliš horká, jinak byste mohli propíchnout sáček. Pokud se pastilka úplně nerozpustila, můžete proces urychlit pomocí vidličky.

Do směsi budete muset přidat 3 nebo 4 lžíce jedlé sody . Vytvoříme proto velmi účinnou kombinaci, která dokáže odstranit i ten nejodolnější tuk. Kapalina bude muset být nalita do sáčku. Musíte dbát na to, aby nebyla příliš tlustá a pytel nepropíchl.

trouba
 V tomto okamžiku musí být sáček pevně uzavřen, aby kapalina náhodně nevytekla. Dále položte sáček s mřížkou uvnitř na rovný povrch. Gril v troubě v sáčku bude muset odpočívat asi dvě hodiny. Pokud je hodně znečištěné, prodlužte dobu, například nechte přes noc odpočinout.

Po uplynutí potřebné doby vyjměte rošt ze sáčku a opláchněte jej pod tekoucí vodou. Žádné drhnutí nebude nutné. Bude jako nový a připravený k dalšímu použití.