Wi-Fi router: kam ho doma umístit? Nikdy to sem nedávejte: nejen že to zpomalí vaše připojení, ale také to zdvojnásobí váš účet na konci měsíce.

Kam jsi umístil router? Dávejte pozor, pokud jej dáte do této části domu: budete mít špatné připojení a především velmi vysoký účet .

Internet i doma, bez kterého se nedá žít

Wi -Fi router je už léta spásou pro všechny. Přestože jsou mobilní telefony vybaveny dokonce neomezeným počtem gigabajtů , abychom mohli surfovat na internetu kdekoli a ještě vyšší rychlostí, mít router i doma je nezbytné , zejména pro ty, kteří mají automatizované kamerové systémy nebo pro ty, kteří pracují v chytrá práce.

Wi-Fi routeru

Ale všimli jste si v poslední době, že vaše internetové připojení je stále pomalejší a nestabilní ? Nezbláznit se! Tato nepříjemná situace vás možná několikrát přiměla kontaktovat asistenční službu a mluvit s operátory , ale svůj problém nevyřešíte na sto procent.

A kdybychom vám řekli, že někdy špatné připojení závisí na tom, kde se nachází váš router , věřili byste nám? Zde je důvod, proč byste to sem neměli dávat: Nejen, že zpomalí vaše Wi-Fi připojení, ale také zvýší váš zůstatek na účtu na konci měsíce .

Kam umístit router v domě

Pokud i vy máte doma router , který se vzteká a způsobuje vám pomalé a nestabilní připojení , musíte okamžitě běžet do úkrytu. Zkoušeli jste již bez úspěchu kontaktovat zákaznickou podporu ? Pak pokračujte ve čtení tohoto článku, protože máme řešení , které vám zachrání život.

Směrovač

Víte, že špatná kvalita vaší sítě pravděpodobně závisí na místě, kam jste router umístili ? No ano, podle toho, kam to dáte, se mění připojení a také náklady ve vyúčtování.

Zde je to , co o tom říkají odborníci . Poloha, do které tuto „kouzelnou krabičku“ umístíme , je zásadní, protože v závislosti na tom, kam ji umístíme, přijímáme lepší nebo horší kvalitu signálu .

Vždy pamatujte, že routery vysílají signály směrem dolů , takže pro dobré pokrytí byste je měli umístit vysoko nahoru , například na polici nebo kus nábytku.

Další základní rada je toto: musíte jej bezpodmínečně držet mimo dosah jiných elektronických zařízení a také kovových předmětů. Zvláště byste jej měli umístit mimo mikrovlnnou troubu, protože ta vysílá signál 2,4 GHz , což je stejné pásmo, jaké používají směrovače Wi-Fi.

Všimli jste si, že váš router má také takzvané „antény“ ? Ty byly zjevně umístěny ne kvůli estetickému detailu, ale proto, že pomáhají pokrýt různé úhly. Ujistěte se proto, že nejsou všechny namířeny stejným směrem , spíše je uspořádejte vodorovně a svisle, aby váš router mohl pokrýt různé úhly domu.

Wi-Fi a zvýšení účtu

Garantujeme vám, že pokud budete dodržovat tato praktická a jednoduchá doporučení , budete mít mnohem lepší kvalitu internetu , stabilní síť a především snížení zůstatku na účtech.

Jak je možné, že s používáním routeru dochází k nárůstu energie ? V první řadě musíte vědět, že routery nové generace jsou schopny spotřebovat přibližně 10 wattů za hodinu , nicméně s ohledem na nárůst kilowattu by náklady mohly dosáhnout i 50 eur ročně .

Je samozřejmé, že pokud je váš modem schopen zajistit kvalitní spojení po kvalitativní stránce, budete jej používat po dobu, kterou potřebujete , například do práce, případně kontroly domácích kamer nebo sledování oblíbeného televizního seriálu.

Doporučuje se však vypnout, když nejsme doma nebo když ho prakticky nepotřebujeme, například na noc. Ušetříme tak nejen na účtu, ale poděkuje nám i naše zdraví . Internetový box nebo router, ať už preferujete, stále vyzařuje elektromagnetická pole, která nejsou všelékem pro naše tělo.

Internetový box