S jediným stříknutím této přísady zůstanou okna čistá a zářící jako nikdy předtím. Tady je to, co to je.

V našem domě máme často tendenci udržovat vše uklizené a čisté, ale v našich domovech jsou některé prvky , které nejsme vždy schopni udržet tak, jak bychom chtěli, a je pro nás obtížné a těžké je uklízet.

Jsou totiž prostředky, které na nás nezávisí a úporná špína na nás číhá i nadále, i když si koupíme přípravky vhodné na čištění některých povrchů, ale někdy svou práci nesplní.

Sklenice: zde je metoda, jak je mít vždy čisté a lesklé pouze s jednou přísadou

K tomu se musíme vyvarovat velké spotřebě peněz za produkty, které by mohly být dokonce z dlouhodobého hlediska škodlivé, ale dát přednost některým přírodním metodám, které nám předávaly naše babičky.

Jedna z domácích prací, která nás nejvíce nudí, je mytí oken a jejich skel. Mnohokrát se ve skutečnosti přistihneme, že musíme ze skla odstranit nepříjemné skvrny, které se na nich vytvořily.

Ty vznikají díky kondenzaci vodní páry, která se tvoří na oknech při náhlých změnách teplot, ale také díky velmi prudkému dešti ve dnech, kdy je lepší zůstat doma.

Brýle: Zde je návod, jak je vyčistit

Přichází však doba, kdy je třeba tyto sklenice umýt a odstranit všechna možná svatozář, abychom zjistili, že musíme mít čisté a lesklé sklenice bez jakýchkoliv svatozářů.

Ale velmi často je pro nás obtížné i přes použití stěrky na sklo nebo jiných užitečných vychytávek zajistit, aby naše okna byla vždy čistá bez jakýchkoliv stop nečistot nebo zbytků.

Tajné řešení

K tomu přichází v úvahu jedna z ingrediencí , která se nejlépe hodí k různým účelům , bílý ocet, kterým lze bezvadně čistit naše skla a okna.

Chcete-li jej použít, stačí naředit půl sklenice bílého octa s trochou teplé vody a umístit jej do rozprašovače, aby se mohl během našeho čištění stříkat.

Existují různé způsoby použití, první spočívá v nastříkání roztoku na sklo a pomocí hadříku z mikrovlákna poté vše omýt, dokud nezaschne, druhý naopak doporučuje hadřík namočit do roztoku a nanést přímo na sklo.

Brýle: Zde je návod, jak je vyčistit

Třetí je naopak ten, který používají odborníci, a vidí použití tohoto řešení na některých listech novin, které podle všeho mají tendenci zadržovat nečistoty a díky svým vlastnostem se naše okna lesknou.

Dále je vhodné umývat okna ve dnech, kdy na ně sluneční paprsky přímo nedopadají, příliš velké teplo by mohlo rychle uschnout a způsobit další tvorbu kapek.

Z tohoto důvodu dáváme přednost mírnému dni , ne příliš slunečnému, aby se naše sklo dalo co nejlépe vyčistit, dokud se o něj nevrátíme.