Staré roztrhané ponožky nikdy nevyhazujte, protože s ocelovou houbou se mohou stát něčím jedinečným a překvapivým.

 Často mluvíme o kreativní recyklaci a o tom, jak vytvořit něco úžasného a přitom pomoci přírodě. Údaje zveřejněné v posledním období podle odhadů kladou důraz na to, co je globální odpad a nebezpečné hromadění odpadků. S některými starými roztrhanými ponožkami a ocelovou houbou si můžete vyrobit předmět, který můžete použít doma nebo dát jako dárek. Zkusme se společně podívat, co a jak dělat?

Recyklujte se starými roztrhanými ponožkami

Pravidla kreativní recyklace jsou vždy stejná, s cílem nejen získat DIY předměty, které můžete darovat nebo se pochlubit, ale také šetřit životní prostředí. Je důležité použít pouze staré látky nebo předměty, dát do toho trochu fantazie a pak zkusit postavit to, co by nikdy nikdo nedokázal.

V tomto případě je nutné mít:

  • Roztrhané staré ponožky, ještě lepší, když punčocháče;
roztrhané staré ponožky
  •  Ocelová houba;
  • Z barev;
  • Cement;
  • Jemná šňůrka na krk;
  • Malá plastová nádoba;
  • Miska a trochu vody.

Všechno jsou to prvky , které lze snadno najít a umožňují vám nevyhazovat staré a rozbité punčochy, jako jsou punčochové kalhoty, které se snadno sundávají.

Postup a konečný výsledek

Jakmile je vše, co potřebujete, k dispozici, pokračujte tím, že vezmete staré punčocháče a umístíte do nich malou oválnou plastovou nádobu. V samostatné nádobě vytvořte cement smícháním s vodou.

Když je k dispozici bohatá a homogenní látka, může začít kreativní recyklace. Získaný cement se musí nalít přímo do punčochy a pokusit se nějakým způsobem obejmout vázu.

Dobře promíchejte rukama. Pomocí provázku – rozřezaného na čtyři nebo šest částí – budete muset vytvořit klíny, které se snaží, aby cement nevytekl. Necháme zaschnout, dokud nezískáme tvar dýně. Je čas zbavit se ponožky a provázků a vzít si krásnou sklenici, která byla vyrobena. Nyní může být natřen červenou a oranžovou barvou, a to jak zvenčí, tak zevnitř.

ocelové houby
 Pomocí ocelové houby se poklepem na celou vnější část vytvoří žilky dýně . Nechte zcela vyschnout. Čeho bylo dosaženo? V několika jednoduchých – zábavných – krocích s těmito nástroji bylo možné získat vázu na květiny, kterou můžete darovat nebo se pochlubit.

Je zřejmé, že stejnou metodou můžete vytvořit různé sklenice podle toho, co chcete. Cíl je vždy stejný, tedy umět recyklovat všechno možné, abych to nevyhodil. Druhý život objektů je velmi důležitý pro pohled do budoucnosti a ochranu životního prostředí.