Čistá a voňavá trouba? Nejsou žádné problémy, stačí dvě ingredience k aplikaci po každém vaření.

 Co dělat, když je trouba úplně špinavá ? Ve většině případů mají lidé tendenci kupovat všechny druhy chemických produktů na trhu. Ve skutečnosti odborníci v tomto odvětví doporučují použití dvou přírodních ingrediencí, které jej dokážou přeměnit na čistou a voňavou troubu . Pohyby jsou jednoduché a i pro ty, kteří nemají čas se této praxi věnovat, lze s touto látkou získat něco jedinečného. Ujasníme si ingredience a postup?

Špinavá trouba, stačí jen dvě ingredience

Není třeba to obcházet, vaření v troubě se pro většinu Italů stalo příjemným zvykem. Jde o ohřátí něčeho hotového nebo přípravu tradičních pokrmů, šíření skvělé vůně po celém domě.

Nepříjemná je ta, která se dostaví hned po přípravě těchto lahůdek s troubou hodně špinavou a plnou mastnoty na plochách . Je tedy nutné okamžitě běžet do úkrytu.

špinavá trouba
 Přísad pro přípravu vynikajícího roztoku pro čištění trouby je velmi málo, ale mají velký význam:
  • Půlka bio citronu;
  • Půl kostky pivovarských kvasnic;
  • 1 polévková lžíce bílého vinného octa;
  • 1 polévková lžíce jedlé sody.

Citron je vynikající pro dezinfekci a obnovení čistého zápachu trouby, zatímco pivovarské kvasnice jsou nezbytné pro odstranění veškerého usazeného tuku. Bílý vinný ocet čistí do hloubky a jedlá soda působí jako jemný peeling, který odstraňuje i ty nejodolnější nečistoty.

Jak mít čistou a voňavou troubu: odstraňte mastnotu a zápach

Jak postupovat, abyste měli výbornou a přírodní látku na čistou a voňavou troubu? Do misky vymačkejte půlku citronu a přidejte půl kostky pivovarských kvasnic. Míchejte, dokud se obě ingredience dobře nespojí.

přísady k čištění trouby
 Ihned poté přidejte lžíci bílého vinného octa a promíchejte, poté přidejte lžíci jedlé sody. Látka se musí dobře promíchat, dokud nezískáte měkkou a homogenní směs.

Otevřete troubu a pomocí houbičky aplikujte přírodní čistič dovnitř k čištění. Aby všechny ingredience odvedly svou práci, nechte 30 minut a poté zapněte prázdnou troubu na 180°C na dalších 15 minut.

Nechte vychladnout a setřete houbou, abyste odstranili všechny zbytky nečistot a mastnoty. Trouba se musí opláchnout pomocí měkkého hadříku a poté osušit jiným hadříkem, aby se odstranila zbytková voda. Konečný výsledek? S pouhými dvěma hlavními složkami a více pro vylepšení metody dosáhnete jedinečného čištění.