Kdy byste nikdy neměli používat pračku, pokud nechcete utratit dalších 800 eur.

 

Jsou chvíle, kdy je používání pračky dražší, ale jsou chvíle, kdy můžete utratit až 800 eur najednou. Tak to je.

Pračka, kolik času trávíte nejvíce

Ne každý ví, že hodiny, kdy je nejlepší zapnout pračku, jsou hodiny mimo špičku, od 00:00 do 8:00 pondělí až pátek a celý den o víkendech a svátcích. Praní prádla v té době vám pomůže utratit méně elektřiny a tím ušetřit peníze.

Pračka je velký spotřebič, ale také jeden z těch, které spotřebují nejvíce elektřiny, a to ze dvou důvodů:

  • pokud používáme dlouhé programy a vysoké teploty, jsou energetické náklady na instalaci pračky vyšší;
  • Tento spotřebič musíme často používat , zejména v rodinách s mnoha členy nebo v komerčních činnostech, kde je potřeba vyčistit mnoho tkanin.
Pračka, když ji nepoužíváte
 Ale jaké jsou ty časy, kdy nemusíte používat pračku? Rozhodně v době „ Rush Hours “, které jsou považovány za nejdražší časové úseky. Pokud se chcete zbavit finančních děsů, když přijde účet za elektřinu, možná bude nejlepší nedávat do pračky mezi 10:00 a 14:00 nebo 18:00 a 22:00.

Pokud máte na výběr mezi špičkou a pevným časem , je lepší zvolit druhý. Provoz pračky od 8:00 do 10:00, 14:00 až 18:00 nebo 22:00 až 24:00 nebude příliš drahý, ale nebude ani nejlevnější.

Ale jak to, že někteří tvrdí, že používáním pračky v určitých časech můžete pokaždé zaplatit až 800 eur za hit? Vysvětlíme vám to níže, protože otázka má málo společného se spotřebou elektřiny a místo toho má hodně společného s předpisy o kondominiu .

Můžete utratit až 800 eur navíc

Někteří Italové se naučili, že používání pračky v určitou dobu může stát najednou až 800 eur a přirozeně je to zajímá, protože se obávají, že na ně může přijít taková rána.

Ale jak je to možné? Novinky se netýkají nákladů na účet za elektřinu, ale pokuty, která může být zaplacena uvnitř kondominia z důvodu nesprávného používání daného spotřebiče.

Nařízení o kondominiu se ve skutečnosti mění podle sídla. Existují předpisy, které zakazují obyvatelům objektu rušit v době klidu, zejména v noci.

Pokuta za nesprávné použití pračky
 Nově příchozí často nežádají o kopii pravidel kondominia, a proto mohou pravidla snadno porušit, aniž by si to uvědomovali. Mezi nejoblíbenější patří ta, která brání použití pračky v noci.

Pračka, zvláště pokud je hlučná, by se ve skutečnosti nikdy neměla zapínat po půlnoci. Každý, kdo toto pravidlo poruší, může zaplatit pokutu od 200 do 800 eur.