Proto naše babičky dávaly všechno oblečení do pytle, než daly všechno prádlo do pračky.

 

Odhalujeme důvody, proč tolik odborníků používá pytlíkovou metodu k nápravě velmi častého problému. Pokud jej používáte, nemusíte již pračku ani zapínat, čímž ušetříte spoustu peněz.

Bílé šaty, protože žloutnou

Alespoň jednou v životě se každý z nás musel potýkat s oblečením, které zežloutlo , zjevně bezdůvodně. Ve skutečnosti je pro to mnoho důvodů. Za prvé, pot může být jednou z příčin žloutnutí vašeho oblečení.

Druhý důvod souvisí s praním a sušením. Pokud vyvěsíme naše bílé oděvy, aniž bychom je vymáchali, tedy bohaté na zbytky produktu, slunce by je mohlo odbarvit. Nebo když je sesbíráme ze sušáku, když jsou ještě mokré, složíme je a dáme do skříně nebo zásuvek, způsobíme, že si oděv zadrží veškerou vlhkost a zežloutne.

Pračka
 Dokonce i používání parfémů může způsobit, že naše bílé oděvy budou žluté. Podobně jejich barvení může vést ke žloutnutí barvy. Například skvrna od oleje nebo omáčky nebo krve, jakmile zmizí, může zanechat žlutý zbytek .

Naštěstí však existují platné prostředky, jak vrátit vašemu oblečení maximální lesk. Stačí si pořídit nějaké produkty, o kterých jsme si jisti, že už doma máte, a použít je pomocí malého sáčku.

Je to opravdu prastará metoda, kterou používají ty nejlepší hospodyňky a hlavně babičky nás všech. Mnozí se divili, jak to funguje a k čemu to bylo, a především, jak to může vést k tomu, že s naší pračkou ušetříme peníze.

Vyřešte bez pračky sáčkovou metodou

Pokud vaše bílé oblečení má tendenci žloutnout, stačí si sehnat nějaké ingredience, o kterých jsme si jisti, že už máte doma. Řeč je o peroxidu vodíku, klasickém mýdle na oblečení a soli .

Vytvořte směs peroxidu a soli v nádobě s vodou, kde ponoříte část bílého oblečení, které si všimnete, že zežloutlo. V tomto okamžiku můžete pokračovat tak, že mýdlo na prádlo protáhnete po částech, kde si všimnete většího zažloutnutí.

Pračky
 Nyní vezměte oblečení, dobře vymačkejte vodu a bez máchání vložte všechno oblečení do jednoho pytle. Pokračujte ve snaze vytvořit jakési vakuum. Poté ze sáčku vytlačte co nejvíce vzduchu a oblečení tam nechte odpočinout.

Nechte působit alespoň hodinu, poté opláchněte a oblečení pověste. Pokud chcete udělat krok navíc, pro jistotu dejte oblečení do pračky a perte jako obvykle.

Všimnete si, že vaše oděvy budou skutečně bílé , jako nikdy nebyly, a odstraníte všechny stopy žluté. Pravděpodobně jste tento trik neznali, přesto se ukazuje jako opravdu účinný u oděvů jakékoliv barvy, ale především u bílých.