Dát tři bobky pod postel by mohlo být velmi užitečné. Zde je důvod tohoto gesta.

V našich domácnostech se vyskytuje mnoho přísad a mnohé z nich jsou aromatické rostliny a mezi nejrozšířenější a také využívané k nekuchařským účelům patří vavřín, jehož listy mohou být skutečným pokladem.

Vavřín se stal nejen rostlinou používanou v kuchyni, ale i skutečným symbolem, jen si pomyslete , že se používá ke korunování člověka, kterému se podaří dosáhnout promoce .

Laurel: To je to, co potřebuješ, abys měl u sebe pár listů, než usneš

Je to proto, že je synonymem dosažení něčeho důležitého a mnoho sportovců, zejména ve starověku, bylo za své výkony na sportovištích korunováno vavřínovým věncem.

Vavřín je ale užitečný i na zažívací úrovni, ve skutečnosti odvarem z jeho listů a spojením trochy citronu a medu získáte nápoj, který má tendenci podporovat trávení .

Tomu se říká „kanárek“ a můžete ho pít teplý i studený a našemu tělu udělá velmi dobře při žaludečních potížích nebo jen pro posílení imunitního systému a prevenci gastrointestinálních potíží.

Laurel: proč to používat pod postelí

V poslední době také mnoho lidí umísťuje listy nebo přímo vavřín ke dveřím, aby zabránili hmyzu proniknout do domu, a to se ukazuje jako užitečné.

Ve skutečnosti mnoho hmyzu nemá rád vůni kyseliny laurové obsažené v listech této rostliny, a proto se odvrátí a dvakrát si rozmyslí, než se k nám přidá.

Co se děje během noci

Ale vavřín je také součástí lidové víry a říká se, že ponecháním některých listů pod postelí může přilákat štěstí a peníze, zejména pokud je umístěn v umyvadle nebo láhvi s vodou.

Tu je třeba chránit před zraky ostatních lidí a vodu však vyhodit, protože by mohla po několika dnech vydávat nepříjemný zápach, ale nejen to, má to i další výhody.

Zdá se, že položení tří listů před spaním, i když je podle tradice třeba sedm, pod postel nebo pod polštář před usnutím, bude mít blahodárný účinek.

Laurel: proč to používat pod postelí

Probudíme se méně unavení a energičtější a všechny vlastnosti vavřínu v něm obsaženého budou působit uklidňujícím a antimukolytickým účinkem, a proto prospějí i našemu zdraví.

To je dáno právě vůní bobků , které mají právě tuto vůni a které dokážou vyřešit mnoho problémů a poskytnout nám klidný spánek, o kterém bychom si nikdy nepomysleli.

Musíte jen experimentovat s touto metodou a uvidíte, zda i vy, spíte s bobkovými listy pod polštářem, budete moci mít dobré sny a probudíte se méně unavení než obvykle.

Nutno také říci, že vavřín je výborný jako prací prostředek, vlastně vložením do pračky nám poskytne voňavé a velmi bílé hadříky, jaké jsme u jiných používaných produktů ještě neměli.