Do filtru myčky stačí přidat tuto směs před spuštěním programu. Konečný výsledek? Optimální.

 Myčka nádobí je bezpochyby jedním z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších spotřebičů poslední doby. Díky pohodlí a programům, které splňují potřeby spotřebitelů, ale také nedostatku času, který vede k delegování i té nejjednodušší práce. Na oplátku žádá o vyčištění, kontrolu a údržbu. Často se stává, že po umytí najdete špinavé nádobí a neprůhledné sklenice. Chcete-li problém vyřešit, přidejte jej přímo do filtru myčky.

Špinavé nádobí a matné sklenice: jaké jsou příčiny?

Je na konci mytí nádobí stále špinavé a sklenice zcela neprůhledné? Může se to stát a je třeba zvážit určité faktory .

Mezi faktory, které je třeba vzít v úvahu, je možná tvrdost vody s nadprůměrným množstvím vápníku a hořčíku. Mytí tímto typem vody by mohlo vést k nepříjemnému dominovému efektu . Vodní kámen se hromadí na nádobí a sklenicích a vytváří nepříjemný bílý film .

špinavá myčka
 Kromě vodního kamene by na sklenicích mohlo být i nadměrné množství soli. Je to zvládnutelná událost, ale stále otravná . Totéž platí pro nadměrné používání mycího prostředku v naději, že to nádobí více umyje. Ve skutečnosti je vhodné se vždy řídit pokyny výrobce, zamezit plýtvání výrobkem a znečišťování životního prostředí.

Existují také lidé, kteří mají tendenci používat programy s příliš horkou vodou a delším cyklem. To jsou dva faktory, které se nesetkají pozitivně, často kvůli nedokonalému mytí a usazování vodního kamene.

V případě, že by problémy přetrvávaly, doporučuje se přivolat specializovaného technika .

Přírodní směs, která se nalije do filtru myčky

Jak se široce tvrdí, myčka potřebuje pečlivé mytí po mytí. Odborníci chtějí odhalit malé tajemství, které odkazuje na použití pouze přírodních ingrediencí a směsi, která působí při mytí.

Hlavní složky jsou:

  • Jedlá soda 1 a půl lžičky
  • Bílý vinný ocet 1 šálek
  • Bio citron 5 kapek
  • Osolte až 2 polévkové lžíce (nejlépe ochucené citronem).
Citronový ocet a jedlá soda
 Všechny ingredience smíchejte dohromady a přidejte na místo, kde je umístěn filtr. Poté spustíte mytí a všechny ingredience společně budou fungovat na vnitřní čištění myčky. Mytí musí být zahájeno naprázdno a je to metoda, která se používá přibližně každých osm měsíců.

Případně se do hmoty přidá trochu vody a pomocí houbičky na nádobí se vnitřek spotřebiče důkladně vyčistí – ručně. Ihned poté začne prázdné praní dokončit čištění.

Je důležité vždy požádat o radu odborného technika , i když jsou přísady přírodní, a zkontrolovat značku a všechny zvláštnosti prvku, který máte doma.