Jak lze pomerančovou kůru znovu použít? Zde je to, co můžete vytvořit přidáním jednoduché kuchyňské soli.

 

Už nějakou dobu je heslem většiny italských rodin pouze jedno: úspory . Není však v dnešní době jednoduché snažit se nakupovat kvalitní produkty a přitom neutratit majlant. Životní náklady a náklady na suroviny značně vzrostly, a proto je stále obtížnější udržet domácí ekonomiku.

Jsou produkty, kterých se můžete vzdát, a jiné, bez kterých se prostě neobejdete; mezi posledně jmenované bezesporu patří čisticí prostředky , které používáme k čištění. Péče o domácnost je nepostradatelná činnost a při použití nevhodných čisticích prostředků jen proto, že jsou levné, nelze zaručit uspokojivé výsledky. V těchto případech je však třeba zpozornět, protože levný výrobek nemusí být nutně synonymem nekvality, zvláště když se uchýlí k tzv. „ babičským trikům “.

Ve skutečnosti byly domácí prostředky vytvořeny speciálně za účelem kombinace kvality a úspor a v některých případech také pomáhají předcházet zbytečnému plýtvání potravinami . Pokud se budeme bavit například o úklidu domácnosti, platným spojencem je bezesporu pomerančová kůže . S jeho použitím je ve skutečnosti možné v krátké době vytvořit impozantní přírodní prací prostředek.

Nečekaná užitečnost pomerančové kůry

Loupání ovoce a vyhazování kůry je velmi častým zvykem, zvláště pokud jde o ovoce, jako jsou pomeranče.

Často se nepozastavujeme nad možností, že skiny skrývají potenciální tajemství, které lze využít v jiných oblastech. Ve skutečnosti to ale někdy dopadne právě tak. S kůrou z pomerančů totiž můžete vytvořit účinný prostředek na mytí hrnců a pánví.

Úklid
 Nejprve si musíme vzít trochu pomerančové kůry a dát je do hrnce s asi litrem vody. Pak už zbývá jen přidat dvě polévkové lžíce kuchyňské soli ; lžíce jedlé sody ; důkladně promícháme, aby se suroviny spojily a zapněte sporák. Jakmile voda získá oranžovou barvu, znamená to, že směs je hotová.

V tuto chvíli je nutné směs pomocí sítka přefiltrovat do misky, přidat 150ml alkoholového octa a láhev asi 500ml saponátu. Jakmile se všechny ingredience spojí, je třeba je důkladně promíchat.

Jak používat vlastní prací prostředek

Všechny výše uvedené kroky ukazují, jak vytvořit asi 1,5 l účinného pracího prostředku pro kutily, který lze pomocí nálevky umístit do praktických lahví . V tomto okamžiku je čistič připraven k použití a je ideální pro ošetření nádobí, talířů a pánví .

Nádobí
 Toto řešení je schopno odstranit i ty nejodolnější mastné skvrny, a to díky odmašťovacímu účinku kombinace přísad, jako je bikarbonát a ocet. Pomerančová kůra navíc zaručí velmi příjemnou vůni .