Každý, kdo si koupí boty, které jsou příliš těsné, a jakmile je opotřebuje, snadno zjistí, že jsou nepohodlné a nelze je nosit.

Na tyto nepředvídané události lze nalézt platný lék metodou, která umožňuje rozšířit úzké boty bez jejich poškození. Každému se stane, že si koupíte příliš těsné boty, které nemůžete nosit nebo které se stahují v oblasti paty. Nejlepší je využít všechny dobré triky a použít je k natažení příliš těsných bot – zde je návod, jak problém vyřešit během několika minut. Zde je návod.

Příliš těsné boty: zde jsou kritické body

Těsné boty jsou pro naše nohy skutečnou bolestí, ať už chtějí jít na procházku nebo ven. Těsné boty mohou způsobit nemalé problémy s třením, krevním oběhem a bolestmi hlavy: jsou některé kritické body, které mohou obtěžovat, i když se bota zdá být naší velikosti.

strečové boty

Velký palec, malíček a pata jsou kritické body. I šněrování a tkaničky mohou být kritickým bodem, který by se neměl podceňovat.

Jak natáhnout těsné boty: zde jsou triky

Existují dobré triky, které nám umožňují uvolnit těsné boty: stačí je nosit s více vrstvami ponožek . Tlak vyvíjený na boty umožňuje jejich rozložení. Stačí vzít několik sáčků používaných k balení potravin ke zmrazení a naplnit je vodou, abyste je umístili do bot. Sáčky musí být uspořádány tak, aby přilnuly ke stěnám.

Následně je nutné dát boty do lednice: led má objem, který tlačí na stěny bot tak, že je rozšiřují. Jedná se o jednoduchou a snadno aplikovatelnou metodu vhodnou pro natahování plastových, kožených a plátěných bot.

Dalším platným trikem, jak boty zvětšit, je použití fénu : teplem je možné materiál obuvi roztáhnout. Jakmile jsou boty teplé, je možné je obout a chodit v nich, dokud nenaberou správný tvar.

Pro rozšíření obuvi je možné uchýlit se k použití ovesných vloček nebo pšeničných zrn . Jakmile jsou boty naplněné, je nutné přidat vodu, aby se roztáhly. Počkejte celou noc, pak je můžete vysušit a pohodlně nosit.

strečové boty

Na trhu je možné zakoupit sprej na natahování bot , který umožňuje rozšířit boty příliš úzké a pro nohy nepohodlné. Stačí nastříkat sprej na botu a poté ji nosit: můžete si je koupit online nebo jít do obchodu.