Zde je přírodní hnojivo, díky kterému vaše rostliny vyrostou během okamžiku. Najdete ho přímo v kuchyni.

 Prozradíme vám velmi jednoduchý recept na přípravu, který vám pomůže rychle vypěstovat vaše rostliny.

Přírodní hnojivo, proč ho preferovat

Používání hnojiv je běžnou praxí pro pěstování zdravých, prosperujících rostlin. Mnohá ​​chemická hnojiva však mohou obsahovat látky škodlivé pro životní prostředí a lidské zdraví. Použitím přírodního hnojiva však můžete své rostliny pěstovat udržitelnějším a bezpečnějším způsobem.

Chemická hnojiva mohou kontaminovat životní prostředí a podzemní vody a poškodit místní flóru a faunu. Kromě toho mohou způsobit nadměrné množství řas ve vodě a poškodit kvalitu vody. Použitím přírodního hnojiva však můžete snížit dopad pěstování rostlin na životní prostředí a podpořit zdraví ekosystému.

Poskytují rostlinám velké množství základních živin , jako je dusík, fosfor a draslík. Na rozdíl od chemických hnojiv se přírodní hnojiva skládají z organických materiálů, jako jsou: hnůj, kompost a mořské řasy, které pomáhají udržovat půdu v ​​dobrém stavu a podporují přirozený růst rostlin.

Tučné rostliny
 

Přírodní hnojiva jsou často levnější než chemická hnojiva . Mnoho zdrojů přírodních hnojiv je v domácnosti snadno dostupných, jako je kávová sedlina, vaječné skořápky a odumřelé listy. Použitím těchto materiálů jako hnojiva můžete ušetřit peníze a podpořit udržitelné zemědělství.

Mohou obsahovat toxické látky, které mohou být škodlivé pro lidské zdraví. Také nadměrné používání chemických hnojiv může způsobit přebytek chemikálií v potravinách, které jíme. Použitím přírodního hnojiva však můžete podpořit zdravější pěstování a snížit riziko vystavení škodlivým chemikáliím.

Použijte tuto surovinu, kterou najdete v kuchyni

Přírodní hnojivo, které vám dnes nabízíme, najdete přímo v kuchyni: mluvíme o pivovarských kvasnicích . Je to jedno z nejpohodlnějších a nejúčinnějších přírodních hnojiv pro rostliny. Nejen, že je levná a snadno se shání, ale navíc obsahuje velké množství základních živin, jako je dusík, fosfor a draslík.

Chcete-li použít pivovarské kvasnice jako hnojivo , potřebujete následující materiály:

  • Suché nebo čerstvé pivovarské kvasnice
  • Cukr
  • Vodopád
  • Láhev s rozprašovačem
  • Kontejner
  • Opatření
přírodní hnojivo
 

Začněte rozpuštěním 1-2 lžičky cukru v 1 galonu vody. To je důležité, protože pivovarské kvasnice potřebují k aktivaci cukr. Do nádoby přidejte 1-2 lžíce pivovarských kvasnic a dobře promíchejte. Přidejte směs cukru a vody do nádoby a znovu promíchejte.

Směs necháme cca 1-2 hodiny odležet, aby se pivovarské kvasnice mohly aktivovat. Nalijte směs do rozprašovače. Nastříkejte směs na listy a kořeny vašich rostlin každé dva týdny.

Pivovarské kvasnice lze použít na širokou škálu rostlin, jako jsou květiny, bylinky, zelenina a pokojové rostliny. Je však důležité si uvědomit, že pivovarské kvasnice by se neměly používat v nadměrném množství, protože příliš mnoho živin může rostlinám ublížit.