Fólie je běžnou pomůckou v moderní kuchyni, přesto je její všestrannost a význam často opomíjen. Podívejme se, proč mít v zimě vždy míč v tašce.

 

Hliníkovou fólii, prodávanou v rolích tenké hliníkové fólie, lze snadno skládat a tvarovat tak, aby vyhovovala různým tvarům a použití. 

Fóliový papír: užitečný nejen v kuchyni

Mezi hlavní použití fólie vyniká balení a skladování potravin v kuchyni. Hliníková fólie je díky své schopnosti hermeticky uzavírat potraviny vynikající pro udržení čerstvosti potravin a jejich ochranu před vnější kontaminací. Lze jej také použít k uchování potravin v mrazničce a k udržení teploty potravin během přepravy.

Kromě skladování potravin má hliníková fólie mnoho dalších využití v kuchyni i mimo ni. Lze jej například použít k pečení ryb nebo masa, položit jej na dno pánve a na gril trouby, aby se zabránilo přichycení jídla a usnadnilo se čištění.

Proč nosit v zimě pořád v kapse naběračku? Pojďme to zjistit níže, důvod vás ohromí a jsme si jisti, že se bez něj neobejdete.

staniol
 Proč nosit v kabelce naběračku

Pokud vás také nebaví mít elektrické vlasy, když je špatné počasí a vlhkost? Řešení je jednodušší, než si dokážete představit. Vše, co potřebujete, je jednoduchý, každodenní předmět: malá kulička staniolu.

Elektrostatika je zodpovědná za vlasy, které nemohou zůstat upravené. Ta v kombinaci se špatným zimním počasím, chladem a syntetickými materiály oblečení dává našim vlasům to nejlepší ze sebe. Velký elektrický náboj s přebytkem elektronů může vzniknout při sebemenším tření vlasu, změně teploty nebo prostředí. Výsledkem je, že nejcitlivější vlasové vlákno ztuhne a elektrizuje.

staniol
 Podívejme se, jak bojovat s elektrickými vlasy. Kromě specifických vlasových přípravků, sprejů a tak dále, které lze použít k minimalizaci jevu, existuje ještě jeden trik. Vyjměte roli hliníkové fólie, odřízněte velký kus a srolujte jej do koule. Ten se musí na vlasy přenést, jakmile začnou elektrizovat. Nezapomeňte ji protáhnout všemi délkami . Tuto metodu hojně využívají i kadeřníci po celém světě.

Hliník je vodivý kov, který neutralizuje statickou elektřinu, a proto tak dobře působí na vaše vlasy. Nikdy nezapomeňte nosit hliníkovou kouli s sebou v kapse nebo kabelce , aby byl váš účes vždy dokonalý, upravený a bez elektřiny. Vidět znamená věřit.