Pokud vám dřez zrezivěl, zde je návod, jak jej pomocí tohoto zázračného a opravdu levného řešení vyrobit znovu jako nový.

 

Nabízíme vám efektivní a levný způsob, jak váš dřez znovu vypadat jako nový. Už nemusíte utrácet tuny peněz.

Rezavé umyvadlo, zde jsou příčiny

Dřez je jedním z nejdůležitějších prvků v moderní domácnosti Používá se každý den k mytí rukou, obličeje, zubů a dokonce i nádobí. Pokud vám ale dřez začne rezivět, možná se ptáte proč. V tomto článku prozkoumáme možné příčiny rzi v dřezech.

Rez je způsobena oxidací železa přítomného v kovech. Když se kyslík dostane do kontaktu se železem, dojde k chemické reakci, která produkuje rez. Pokud je tedy váš dřez vyroben z kovu, jako je nerezová ocel nebo železo, může při nesprávné péči zrezivět.

Existuje několik důvodů, proč může dřez rezivět. Jedním z nejčastějších faktorů je expozice vodě . Voda má sílu aktivovat chemickou reakci, která vede ke rzi, zvláště pokud obsahuje velké množství chlóru nebo minerálních solí. Také pokud není dřez po použití vysušený, může stojatá voda způsobit rez.

Další častou příčinou rzi ve dřezech je čištění agresivními chemikáliemi . Některé čističe obsahují kyseliny, které mohou poškodit ochranný povlak dřezu a způsobit vznik rzi. Také použití drátěnek nebo hrubých hadrů může poškrábat povrch dřezu, což jej činí náchylnějším ke korozi.

Rezavé umyvadlo
 Nedostatek údržby může také způsobit rez ve dřezech. Pokud váš dřez pravidelně nečistíte, může se na něm usazovat vodní kámen nebo jiné minerály, které mohou poškodit povrch. Také pokud jsou na dřezu praskliny nebo promáčkliny, může se hromadit špína a vlhkost, což vytváří prostředí vedoucí ke korozi.

Kvalita kovu použitého ve dřezu může ovlivnit tvorbu rzi. Některé materiály jsou odolnější vůči korozi, zatímco jiné jsou zranitelnější. Například nerezová ocel je známá svou odolností vůči korozi, ale pokud je váš dřez vyroben z nekvalitní oceli, může snáze zrezivět.

Rez ve dřezech je způsobena chemickou reakcí mezi kyslíkem a železem přítomným v kovech. Vystavení vodě, čištění drsnými chemikáliemi, nedostatečná údržba a kvalita použitého kovu mohou ovlivnit tvorbu rzi.

Abyste zabránili rezivění dřezů, je důležité je pravidelně čistit jemnými čisticími prostředky a po použití je osušit. Také výběr vysoce kvalitního dřezu odolného proti korozi může pomoci zabránit tvorbě rzi.

Jak trvale vyřešit problém

Rezavé umyvadlo může dodat vaší koupelně nebo kuchyni nevítaný vzhled. Kromě toho může rez způsobit poškození povrchu dřezu a snížit jeho životnost.

Pokud je váš dřez rezavý, nemusíte jej hned vyměňovat. Dnes vám ale ukážeme, jak vyrobit zrezivělý dřez znovu jako nový pomocí několika čisticích prostředků a správné metody čištění.

K čištění rezavého dřezu budete potřebovat teplou vodu, jedlou sodu , bílý ocet, sůl, citron a měkký hadřík. Smíchejte jedlou sodu a teplou vodu, abyste vytvořili pastu. Pasta pomáhá odstranit rez a skvrny z dřezu.

Vezměte trochu pasty z jedlé sody a naneste ji na rezavé části dřezu. Nechte pastu působit asi 10-15 minut, aby jedlá soda zapůsobila.

Dřez s rzí
 Pomocí měkkého hadříku odstraňte pastu z jedlé sody z dřezu a opláchněte teplou vodou. Abyste se zbavili odolné rzi, připravte si roztok z bílého octa a soli. Smíchejte stejné množství bílého octa a soli, dokud se sůl zcela nerozpustí v octu. Ponořte měkký hadřík do roztoku kyseliny a jemně vydrhněte rezavý dřez.

Citron rozkrojte napůl a polovinou citronu potřete povrch dřezu. Citron má dezinfekční vlastnosti a pomáhá odstraňovat skvrny a rez z dřezu. Dřez opláchněte horkou vodou a osušte měkkým hadříkem, aby se znovu netvořila rez.

Aby rezavý dřez vypadal jako nový , vyžaduje jen pár materiálů a správný způsob čištění. Jedlá soda a bílý ocet mohou být použity k odstranění rzi a skvrn z dřezu, zatímco citron pomáhá dezinfikovat a odstraňovat skvrny. S trochou trpělivosti a péče můžete svůj dřez znovu získat jako nový, aniž byste jej museli vyměňovat.