Rozbité nebo uvolněné panty dveří? Zde je návod, jak je velmi jednoduchým způsobem opravit bez zásahu profesionála.

 Při běžném používání nábytku a dveří není nic neobvyklého, když se přes noc ocitnete s rozbitými panty dveří. Obvykle začínají volně, nakonec se stanou zcela nestabilními. Podívejme se, jaké jsou prostředky, jak se s touto nepříjemností samostatně vypořádat, aniž byste museli žádat o pomoc profesionála, a tím také ušetřit nějaké peníze.

Rozbité panty dveří, možná náprava

Ať už se jedná o dveře nebo okenice, panty se z dlouhodobého hlediska uvolní a nakonec se rozbijí. Většinu času je problém snadno vyřešen, protože se scvrkává na pouzdro šroubu.

Panty jsou ve skutečnosti sestaveny do kruhového pouzdra, které umožňuje pohyb pro otevírání a zavírání dveří, a jsou k samotným dveřím připevněny dvěma šrouby. Většinou je problém právě v otvorech šroubů, které se postupem času rozšíří natolik, že již neobsahují samotné šrouby.

zlomená vrtačka na dveře
 Pokud nejste zruční s DIY, možná vás napadne, že budete muset zavolat odborníka nebo dokonce vyměnit dveře. Existuje však několik opravných prostředků, které můžete přijmout a které vám ušetří čas a peníze a které může skutečně použít každý. Ve skutečnosti se to může zdát absurdní, ale problém je opravdu triviální a snadno řešitelný , jak můžete vidět z navrhovaných opravných prostředků.

Ve skutečnosti uvidíme 3 způsoby, jak vyřešit problém s uvolněným zipem. Před výměnou vadných dveří je vhodné zkusit to vyřešit těmito metodami, které téměř jistě budou řešením vašeho problému.

Jak opravit rozbitý zip

Ať už chcete implementovat jakékoli řešení, první věc, kterou musíte udělat, je odstranit závěs a pomocí vrtáku a o něco většího než otvor zvětšit dva otvory pro šrouby tak, aby byly pravidelné a definovaly jejich rozměry. Později se můžete rozhodnout pro jednu z těchto tří metod.

První náprava zahrnuje použití velmi běžných nástěnných zarážek .

Po zvětšení otvoru vložte dorazy vhodné šířky a pomocí řezačky odstraňte přečnívající konec , aby byly ve stejné výšce jako dveře. Poté přistupte k výměně závěsu a našroubujte šrouby na zarážky, které po stlačení v otvorech šrouby přidrží a zabrání jejich kývání.

Druhá, možná ještě jednodušší metoda zahrnuje použití plastových zipů . Jediné, co musíte udělat, je vzít špičku svorky, vložit ji do dříve zvětšeného otvoru a odříznout ji v jedné rovině s dveřmi. Opakujte tento postup a pokuste se uspořádat zipy tak, aby těsně vyplnily otvor . když už nesedí, můžete postupovat tak, že pant znovu smontujete a přišroubujete. Hmota vytvořená kabelovými stahovacími páskami poskytne přesně tu správnou tloušťku, aby šrouby držely pevně a na místě.

nástěnná zarážka
 Poslední způsob zahrnuje použití skelné vaty kombinované s lepidlem , případně rychleschnoucím kyanoakrylátem.

Také v tomto případě bude nutné otvor vyplnit, ale nejprve nalít kapku lepidla a poté zatlačit skelnou vatu dovnitř a pokusit se vložit co nejvíce . Jakmile dosáhnete maxima, odřízněte přebytečný materiál a nalijte další kapku lepidla, abyste vše dobře zajistili. Když lepidlo zaschne, pokračujte v montáži a přišroubujte pant zpět.

Každá z těchto tří metod vám umožní rychle vyřešit váš problém a jistě ušetří peníze za zásah odborníka.