Zdá se vám káva a aceton jako dvě vzdálené přísady? Přesto se bez nich neobejdou hospodyně: jsou takto využívány.

Úklid domu je vždy závod s časem a dostupné produkty ne vždy pomohou. Ve většině případů se používají detergenty bohaté na konzervační látky nebo chemické látky, které poškozují povrchy a zanechávají svatozáře a skvrny všeho druhu. Odborníci na čištění našli jedinečnou směs svého druhu, která spojuje dvě zcela opačné, ale běžně používané přísady: kávu a aceton. Co když jsou smíchány dohromady? Pojďme to zjistit hned teď.

Káva a aceton, perfektní směs od odborníků na čištění

Odborníci na úklid vám vždy pomohou najít konkrétní, ale dokonalé směsi pro čištění, aniž byste se museli uchýlit k nelevným produktům bohatým na chemické látky, které jsou někdy dokonce žíravé. Ti, kteří chtějí dokonalé čištění povrchů, se uchylují ke směsi kávy a acetonu s vynikajícím konečným výsledkem.

Složky jsou:

  • ½ šálku kávy
  • ½ šálku acetonu
  • 1 polévková lžíce tekutého mýdla
kávu a aceton

Jakmile budete mít všechny tyto ingredience k dispozici, postupujte následovně:

  • Vezměte čistou skleněnou misku
  • Nalijte studenou tekutou kávu (neslazenou)
  • Nalijte 1/2 šálku acetonu
  • Dobře promíchejte, dokud se všechny ingredience nespojí
  • Poté přidejte tekuté mýdlo
  • Znovu míchejte, dokud nezískáte jedinou látku.

V tomto okamžiku je třeba směs nalít do rozprašovací láhve a znovu s ní protřepat, aby všechny ingredience účinkovaly.

K čemu je směs kávy a acetonu: použití a rady

Vlastnosti těchto tří složek jsou velmi důležité a většinou se používají pro ocelové povrchy. Je to silná směs k odstranění všech inkrustací, které se usadily na pánvích a pánvích.

Čistá ocel

Jak tuto látku nejlépe využít Stačí nastříkat štědrou dávku na část, která má být odvápněna, a počkat několik minut, než začne působit. Okamžitě poté vezměte houbičku na nádobí a energicky třete, dokud nebude inkrust odstraněn.

Totéž platí pro ocelovou digestoř , kterou lze vyčistit a zbavit vodního kamene touto směsí kávy a acetonu. Používá se stejně, vlastně bude stačit směs nastříkat přímo na povrch a počkat pár sekund. Poté setřete houbičkou a odstraňte veškerý tuk usazený během týdne. Opláchněte čistým hadříkem a dokončete suchým hadříkem.

Stručně řečeno, směs kávy a acetonu se špetkou saponátu odstraní všechny druhy mastnoty a připáleniny z oceli. Lze jej bez obav používat každý den, před použitím jej vždy vytvořte nový.