Jsou vrásky problémem? Nebojte se, s těmito dvěma ingrediencemi a jednou aplikací bude vaše pleť opět mladá.

 Vrásky jsou přirozeným jevem, který se objevuje, když pokožka stárne. Elastin a kolagen již nejsou v těle nepřetržitě produkovány, zabírají volné radikály a pokožka se začíná měnit. Je to nevyhnutelný proces, ale to neznamená, že nemůžete udělat něco pro to, aby vaše pleť vypadala mladší pomocí přírodních prostředků. Krém se dvěma specifickými složkami pro výživu, vyhlazení a vyrovnání pokožky obličeje: slovo odborníků.

Jak vytvořit krém proti vráskám: stačí dvě přírodní ingredience

Boj proti kožním vráskám je něco vrozeného každé ženě a snaží se čelit postupujícímu věku. Ve skutečnosti, jak se očekávalo, je to přirozený proces, kterému dříve nebo později musí čelit každý.

Někteří profesionálové doporučují vyživovat, hydratovat a vyhlazovat pokožku co nejvíce pouze s použitím přírodních ingrediencí. Pro vytvoření zcela přírodního DIY krému pro boj s prvními známkami stárnutí jsou ingredience následující:

  • Kukuřičný škrob 2 lžíce
  • Jeden zralý banán (nebo dva v závislosti na jejich velikosti)
banán na vrásky
  •  Obyčejná nebo hnědá rýže basmati
  • Šťáva z jednoho bio citronu

Příprava tohoto krému je velmi snadná, v podstatě bude stačit banán nakrájet na plátky spolu se slupkou. Ingredience dáme do hrnce s vodou a necháme vařit. Ihned poté vsypte bílou rýži basmati a společně vařte 15 minut.

Jakmile je směs hotová, nechte ji vychladnout a dejte vše do mixéru, dokud nezískáte homogenní hmotu. Směs pak vložíme do misky, přidáme kukuřičný škrob a poté citronovou šťávu.

Míchejte, dokud se všechny ingredience nespojí dohromady a vytvoří jedinečnou a voňavou směs.

přírodní krém proti vráskám
 Krém na boj proti známkám stárnutí je připraven. Aplikuje se dvakrát denně – ráno a večer – po klasickém čištění . Doporučuje se uchovávat v lednici a spotřebovat do týdne.

Kukuřičný škrob: jaké jsou výhody pro pokožku

Na jedné straně banán, který pleť hydratuje a obohacuje o vitamíny a minerální soli, na druhé rýže, která dokáže vyhladit zralou pleť nebo s prvními známkami stárnutí.

Kukuřičná mouka je aktivní koncentrát vlákniny a uhlohydrátů, užitečný pro darování bílkovin a minerálů, jako je hořčík a zinek. Asijské kultury, které již používaly starověké populace pro své výhody, vždy využívaly jeho vlastnosti pro pokožku.

kukuřičný škrob
 Je to přírodní osvěžovač, bohatý na prvky, které pomáhají kontrolovat tvorbu kožního mazu. Je určen pro mastnou a citlivou pleť , nepůsobí jako exfoliant, i když je indikován k důkladnému čištění pleti.

Citron je další složkou krému, bohatý na vitamíny a minerální soli, pomáhá regulovat tvorbu kožního mazu a dodává mladý a svěží vzhled .