Mnohokrát se může stát, že se ocitnete s vypálenou žárovkou. Je to velmi častý problém, ale nebojte se, protože existuje opravný prostředek, jak jej vyřešit. Už nebudete volat elektrikáře, ale za necelých 60 sekund to máte opravené. Ušetříte peníze a čas: pojďme zjistit více.

Pokud máte doma spálenou žárovku, nepřemýšlejte o jejím vyhození nebo výměně, protože ji můžete opravit v několika krocích. Během minuty budete mít vyřešený problém s touto metodou, neuvěřitelné, ale je to pravda. Přestaňte vyhazovat peníze, můžete to opravit s málem. Je to technika, kterou používají elektrikáři, je opravdu velmi jednoduchá: pojďme zjistit, jak na to.

Spálená lampa, proto se to stává

Žárovka se může spálit z různých důvodů. Například pokud je napětí domácího zdroje příliš vysoké. Vyhněte se příliš častému rozsvěcování a vypínání žárovek během dne, protože riskujete zásah elektrickým proudem.

Stává se to, i když není spoj správně zaháknutý do objímky žárovky, ve skutečnosti je dobré zkontrolovat, zda je vše dobře svařeno, ale nejprve nezapomeňte odpojit proud, každý elektrický zásah musí být proveden s maximální bezpečností 

Žárovka

Nebo pokud si všimnete, že žárovka náhle zhasla a vyhořela, může to být způsobeno zkratem. Ale z jakého důvodu se to děje? Může se stát, že elektrický proud nepracuje ve své stanovené dráze, a proto vzniká silné tření .

Takže v tomto případě musí být vadná část opravena. Příčin může být zkrátka mnoho, nicméně víte, jak spálenou žárovku v krátké době opravit? To, co vám prozradíme, je metoda, kterou elektrikáři používají. Stačí velmi málo: pojďme zjistit víc.

Postup opravy spálené žárovky: rychlý a snadný

Chcete-li opravit spálenou žárovku, budete potřebovat malý šroubovák, elektrickou pásku, LED drát a kleště. Před spuštěním nezapomeňte vypnout napájení lampy, je to první krok k bezpečné práci. 

Nejprve pomocí šroubováku vyjměte rozbitou LED žárovku z lampy, dávejte pozor, abyste se nedotkli skla žárovky, mohli byste se popálit. Po vyjmutí prasklé žárovky odstraňte zlomené vlákno žárovky pomocí jehlových kleští.

Poté budete muset vyměnit LED řetězec, který jste zakoupili ve vašem důvěryhodném železářství. Dokonale jej svařte pomocí lepicí pásky. Jako poslední krok vložte žárovku do lampy a znovu ji zapněte.

Budete to mít opravené jen několika pohyby, za méně než 2 minuty. Neuvěřitelné, že? Svépomocné prostředky jsou vždy nejlepší, protože kromě toho, že jsou levné, jsou také velmi snadné, praktické a rychlé. Pokud si však nejste jisti provedením této malé operace, kontaktujte elektrikáře.

Vypálená žárovka