Ne každý ví, že existuje alternativní způsob čištění sprchového koutu k běžným čisticím prostředkům na trhu. Zde je vše, co o něm potřebujete vědět.

Žít v čistém a uklizeném prostředí je přání, které bychom si všichni přáli, aby bylo vždy splněno. Kvůli četným každodenním závazkům však často není dostatek času věnovat se domu. To způsobuje, že se špína a prach hromadí den za dnem.

Kromě toho existují místnosti, které jsou využívány častěji než jiné, a proto vyžadují mnohem více péče a nasazení. Jedním z míst v domě, které by se mělo denně čistit , je bezesporu koupelna; nejen pro prostý estetický faktor, ale také a především pro zachování a péči o osobní hygienu .

Když přijde na úklid domácnosti, často chodíme do supermarketu nakupovat produkty, o kterých si myslíme, že se nám budou hodit. Ve skutečnosti si ne každý uvědomuje, že někdy nepotřebujete k péči o domácnost nic kupovat. Je to možné díky vlastnostem některých ingrediencí, které běžně chováme v kuchyni a které, aniž bychom to tušili, představují platné spojence i v jiných souvislostech.

Sprchový box: jak jej rychle a snadno vyčistit

Na konci dlouhého a únavného pracovního dne si často dopřejeme regenerační horkou sprchu. Skutečný všelék nejen na navrácení ztracené energie, ale také jako dobrý relaxační návyk. A právě v těchto případech si nemůžeme nevšimnout skvrn od vodního kamene , svatozáří a plísní, které se na plochách a sklech sprchového koutu tvoří .

K odstranění nahromaděných nečistot nám jistě mohou pomoci saponáty, které najdeme na trhu, ale stejně tak i ingredience – levná a snadno použitelná – kterou máme běžně uloženou ve spíži v kuchyni: ocet . .

Úklid

Ve skutečnosti tato přísada, kromě toho, že je ideální pro přípravu určitých receptů, má také dezinfekční a odmašťovací vlastnosti , které jsou ideální pro čištění našeho sprchového koutu.

Abychom otestovali účinnost tohoto kutilského triku, stačí si dát misku s horkou vodou ; pár rukavic; hadru a láhev octa.

Použijte ocet, abyste se zbavili nečistot

Udělat náš sprchový kout čistý a opět zářit díky použití octa je velmi jednoduché. Po naplnění umyvadla horkou vodou přidáme množství octa, které je podle nás dostatečné, a na tu minutu do něj ponoříme sprchovou hlavici . Tímto způsobem se nahromaděný vápenec rozpustí a po dokončení tohoto procesu se vrátí jako nový.

Čištění koupelny

K čištění oken a rohů sprchového koutu nám ale stačí polít je octem a přetřít hadrem. Poté už zbývá jen důkladně opláchnout a obdivovat, jak se nám během krátké doby a s minimálními náklady podařilo vrátit naší koupelně její zašlou slávu!