Připravte si tento sprej proti vodnímu kameni přímo doma s těmito několika málo ingrediencemi a vyřešte problém ve vaší koupelně.

 Dnes odhalíme tajemství přípravy tohoto opravdu zázračného spreje proti vodnímu kameni , o kterém jsme si jisti, že vám pomůže čelit a definitivně vyřešit tento velký problém v koupelně i mimo ni.

Vodní kámen v koupelně, žádný velký problém

Dřezy, vodovodní baterie, pračky, myčky a mnoho dalších místností a spotřebičů v naší domácnosti jsou místa, kde může vodní kámen vytvářet těžko odstranitelné usazeniny. Zejména ve městech, kde je voda těžká a tvrdá, může vápenec vážně poškodit potrubí a spotřebiče, což vyžaduje nákladné technické zásahy.

Jako vždy existuje mnoho dalších řešení na tisíc problémů, které doma máme, některá opravdu účinná a levná, jiná jsou méně známá. Uvidíme, že nepřítelem vápence číslo jedna je přísada, která stojí haléře.

Řeč je o octu , který se používá jako koření díky vysoké koncentraci kyseliny octové, ale výborný na téměř všechny domácí problémy, zejména vodní kámen v koupelně.

Koupel
 Navíc se skvěle hodí na leštění a filtraci kohoutku zabudovaného ve dřezu: zkuste je odšroubovat a nechat přes noc namočené ve sklenici octa a druhý den se vápno rozpustí a postačí opláchnutí vodou a houbičkou. odstraňte to.

V myčce stačí dát do koše litr octa a ručně spustit cyklus pro účinné odstranění vodního kamene. Tento roztok je výborný i jako náhrada aviváže přidáním malého množství do prádla.

Ocet je nejlepším přítelem kamen, protože k hlubokému čištění vám postačí jen pár kapek. Stejně jako kuchyň je i koupelna ovlivněna každodenním prouděním vody, která může zanechávat usazeniny vodního kamene. Zde se hodí i ocet , který se skvěle hodí k leštění dřezů odstraněním vodního kamene a je také silným dezinfekčním prostředkem.

Vytvořte si tento velmi účinný sprej proti vodnímu kameni doma

Pokud chcete použít tuto zázračnou přísadu , ocet, doporučujeme smíchat se 150 gramy kyseliny citronové, 1 litrem vody a trochou citronové šťávy.

Jakmile se tyto čtyři ingredience složí, nezbude nic jiného, ​​než namočit houbu nebo měkký hadřík a pokračovat v čištění koupelny.

Ocet, zde je návod, jak jej použít na sprej proti vodnímu kameni
 Nakonec opláchněte velkým množstvím vlažné vody . Proceduru opakujte jednou týdně a po troškách uvidíte, jak se vodního kamene zbavíte a dokážete mu i předejít.

Dávejte pozor na to, jaké materiály v tomto DIY receptu používáte, protože by je mohly nějakým způsobem poškodit. Pokud jste to však vyzkoušeli na malé části koupelny a viděli jste, že přípravek funguje, použijte jej bez zdržování a uvidíte, jak postupně opustíte používání agresivních a drahých mycích prostředků.

Ve skutečnosti používání přírodních ingrediencí pomáhá životnímu prostředí a umožňuje nám žít v harmonii. Navíc můžeme ušetřit i kopec peněz, které jinak využijeme u instalatérů, v železářství nebo v supermarketu.