Použijte pouze tuto sezónní zeleninu a rozfoukejte svou zahradu orchidejí. Nikdy neuvěříte, jak krásné budou.

 Odhalujeme tajemství, které znají jen ti nejlepší zahradníci. To, co se stane, bude skutečně nečekané.

Orchideje, jak je přimět růst zdravě a silně

Orchideje jsou fascinující a jemné rostliny, které vyžadují zvláštní péči, aby rostly zdravě a silně I když se může zdát, že jejich pěstování je složité, dodržením několika jednoduchých kroků je můžete přimět, aby prospívaly a zdravě rostly.

Milují světlo, ale ne přímé sluneční světlo. Umístěte rostliny do oblasti domu, kde je hodně rozptýleného světla, například poblíž okna směřujícího na sever nebo východ. Ujistěte se, že nejsou vystaveny přímému slunečnímu záření, protože to může způsobit poškození listů a kořenů.

Vyžadují pravidelnou vodu , ale ne příliš. Rostliny zalévejte, až když je substrát na dotek suchý. Pokud substrát zůstane neustále vlhký, kořeny orchidejí mohou zahnívat. Milují také vlhkost, proto je důležité je pravidelně mlžit nebo je umístit blízko zdroje vlhkosti, jako je například pánev s vodou.

Modrá orchidej
 Vyžadují zvláštní substrát , který umožňuje kořenům dýchat. Použijte substrát specifický pro orchideje, jako je borová kůra nebo kapradina staghorn. Vyhněte se používání běžné zeminy, protože může obsahovat příliš mnoho vlhkosti a způsobit hnilobu kořenů.

Vyžadují výživnou stravu , aby byli silní a zdraví. Použijte specifické hnojivo pro orchideje podle pokynů výrobce. Vyhněte se příliš častému používání chemických hnojiv, protože mohou poškodit její kořeny.

Použijte tuto zeleninu a nechte se překvapit

Pokud jste milovníkem orchidejí , víte, že tyto rostliny mohou být docela vybíravé a vyžadují hodně péče a pozornosti. Jednou z nejdůležitějších věcí pro pěstování orchidejí je správné množství živin a vody. Ukážeme vám, jak využít domácí šťávu z červené řepy k pěstování rostlin na zahradě.

Řepa je vynikajícím zdrojem rostlinných živin , protože obsahuje velké množství cukru a esenciálních minerálů, jako je železo, hořčík a draslík Domácí řepná šťáva je přirozenou alternativou k chemickým hnojivům a může pomoci vašim orchidejím růst energicky a zdravě.

Zde je návod, jak můžete použít šťávu z červené řepy k pěstování orchidejí :

Potřebné materiály:

  • Čerstvá řepa
  • Mixér
  • Jemný filtr
  • Láhev s rozprašovačem
  • Vodopád
Bílé orchideje
 Začněte nakrájením čerstvé řepy na malé kousky. Kousky červené řepy vložte do mixéru a mixujte , dokud nevznikne hladká šťáva. Šťávu přelijte přes jemný cedník, abyste odstranili případné hrudky.

Šťávu zředíme vodou v poměru 1:1. To je důležité, protože čistá šťáva z řepy může být pro orchideje příliš silná. Zředěnou šťávu nalijte do rozprašovače. Každé dva týdny nastříkejte na kořeny orchidejí zředěnou šťávu z červené řepy.

Je důležité si uvědomit, že šťáva z červené řepy může znečistit látky, takže při aplikaci chraňte oděv a povrchy. Také pokud vaše orchideje již rostou ve výživném substrátu, měli byste se vyhnout příliš častému používání šťávy z červené řepy.