Díky této složce budeme schopni odstranit i ty nejodolnější skvrny z našeho oblečení. Zde je návod, jak je přimět, aby opět vypadaly jako nové.

Naše oblečení má tendenci se každý den špinit, a proto se ocitáme s hromadou věcí k vyprání a často máme tendenci kombinovat barevné oblečení s bílým a to je vážná chyba.

Ve skutečnosti při vysokých teplotách pračky naše oděvy mohou vyblednout, a proto se bílé mohou ocitnout v jiné barvě než původní a je lepší je při praní oddělit.

Látky: přísada, díky které jsou jako nové

Velmi často se však setkáváme se skvrnami, které nejsou způsobeny jinými barevnými oděvy , ale spíše jinými faktory často pocházejícími zvenčí, ale někdy také pocházejícími z pračky samotné.

Mnoho kusů oblečení se zašpiní jídlem nebo špínou, a to jsou skvrny opravdu těžko odstranitelné, a proto se spoléháme na produkty na trhu, které by je měly odstranit.

Tyto produkty však kromě toho, že jsou z dlouhodobého hlediska škodlivé, mohou svou agresivitou ničit vlákna našich tkanin , a proto musíme být při jejich používání velmi opatrní.

Utěrky: přísada pro odstraňování skvrn

Kromě toho, pokud je pračka často ponechána nepraná a pokud máme tendenci nechávat po provozu zavřená dvířka, může se vytvořit plíseň, která nám ušpiní oblečení.

Z tohoto důvodu tomu předcházíme důkladným čištěním naší pračky čištěním vhodnými přípravky nebo i jen trochou jedlé sody mytím spár a bubnu.

Díky přírodnímu produktu ale můžeme zabránit vzniku skvrn a tím, že ty nejodolnější jsou z oblečení zcela odstraněny, aby bylo perfektně vyprané a oblečení se vrátilo jako nové.

Zde je návod, jak postupovat

Potřebujeme k tomu jedinou surovinu , kterou snadno najdeme a je to bílý ocet , který se běžně vyskytuje v kuchyni, a proto ho vezmeme ze skříně.

Tento výrobek obsahuje kyselinu octovou , a proto bude fungovat jako přírodní prací prostředek a nejenže bude neomylný proti skvrnám, ale oživí prádlo a tkaniny budou opět jako nové.

Nejprve si vezmeme umyvadlo s litrem vody , do které naředíme asi 150 ml bílého octa a poté ponoříme oblečení a necháme je v roztoku asi hodinu odpočívat.

Utěrky: přísada pro odstraňování skvrn

Poté přidejte lžíci marseillského mýdla , pokud jsou skvrny obtížně odstranitelné a vše vyperte v ruce nebo dejte oblečení do pračky odděleně od ostatního oblečení.

Po vyprání je vhodné nechat ošetřené látky uschnout na vzduchu, protože mohou více dýchat a látky budou mít tendenci se znovu stlačovat a být opět jako nové.

To je jen jedna z mnoha metod tradovaných našimi babičkami k odstranění skvrn, mezi jinými je použití jedlé sody , použití citronové šťávy a také použití mléka , aby bylo oblečení bělejší než kdy jindy.