Jediný produkt k odstranění skvrn z látek, i těch nejnesmazatelnějších, které pronikly podél vláken: ihned k vyzkoušení.

 Skvrny na látkách musí být odstraněny okamžitě, dříve než proniknou do tkaní a trvale zničí oděv. V některých případech i po vyprání skvrny přetrvávají a šíří se po celém povrchu oděvu. Nedoporučuje se používat chemické přípravky, které by mohly látku zcela zničit, spoléhat se na metody testované odborníky na čištění. Stačí jedna ingredience a skvrna nenávratně zmizí.

Skvrny na látkách, lze je odstranit?

Není možné nikdy neušpinit šaty nebo látku, protože stačí chvilka rozptýlení nebo prasknutí pera, aby to skončilo s omáčkou nebo inkoustem na oděvu. Některé přísady lze snadno odstranit po jediném umytí, zatímco jiné je obtížné odstranit, protože jsou žíravé nebo silné.

Praní šatů v pračce po předúpravě rozhodně není snadné, zvláště když se potýkáte s inkoustovými nebo olejovými skvrnami. Jedná se o typ, který má schopnost expandovat a poté pronikat podél textur látek, dokud není trvale fixován.

skvrny na tkaninách
 Při řešení obtížně ošetřovatelných skvrn je nutné před praním oděvu v pračce postižené místo vyčistit a ošetřit. Bylo by vhodné vyhnout se používání některých přípravků, které jsou na trhu, právě proto, že by mohly látku dále poškodit a zabránit tomu, aby skvrna zmizela.

Nejen to, protože jsou bohaté na znečišťující konzervační látky a mají velmi vysokou konečnou cenu.

Stačí jedna přísada, abyste se rozloučili se skvrnami na oblečení

Na scénu vstupují produkty, které máte doma, testované a doporučené odborníky na úklid. Jedním z těchto vynikajících pro odstranění všech skvrn je alkohol.

Obvykle se jedná o přísadu, která se používá k dezinfekci povrchů nebo pokožky vystavené řezným ránům, a to díky svým přirozeným antiseptickým a antimikrobiálním vlastnostem. V tomto případě také slouží k rozloučení s těmi nejodolnějšími a nejodolnějšími skvrnami na látkách.

Jak pokračovat?

  • Vezměte oděv a položte ho na stůl tak, aby byla skvrna dostupná
  • Nalijte několik kapek alkoholu na oblast, která má být přirozeně ošetřena, nebo ji zřeďte na 90° vodou
Na skvrny naneste alkohol
  •  Nechte působit 60 minut.

Po uplynutí rychlosti závěrky přejeďte houbou s teplou vodou a marseillským mýdlem. Vložte oděv do pračky a zahajte obvyklé praní. Skvrna jako kouzlem zmizí a oděv bude jako nový.

Existují dvě další přísady, které lze použít k odstranění skvrn, pěny na holení nebo mléka.

Poslední jmenovaný je velmi jednoduchý na použití, v podstatě bude stačit postižené místo potřít savým papírem a následně potřít mléko pomocí namočeného hadříku. Jemně rozetřete a pokračujte v běžném praní v pračce.