Sbohem bělidlu k odstranění mastných skvrn z oblečení: s tímto můžete problém vyřešit během několika sekund.

Mastné skvrny z oblečení často nelze ošetřit. Olej je schopen dostat se dovnitř skvrn, zničit tkaniny a zůstat trvale, aniž by zmizel. Zatímco bělidlo může být jedním z prostředků k použití, svatozář nezmizí a vytvoří se tato otravná skvrna . Část oblečení by se neměla vyhazovat, protože s tímto produktem bude skvrna okamžitě odstraněna.

Mastné skvrny, proč nemizí?

Kolikrát se vám stane, že se při vaření nebo jídle ušpiníte mastnotou ? Stačí velmi malé gesto a látka okamžitě absorbuje mastnotu oleje nebo nádobí, které se chystáte jíst.

Mastné skvrny

Tato skvrna, pokud není okamžitě ošetřena, ničí šaty a napadá textury do hloubky. co to obnáší? Ve většině případů jej můžete vyhodit nebo najít příslušenství, které dokáže skvrnu skrýt.

Bělidlo je první produkt, který vás napadne použít, ale buďte velmi opatrní. Protože se nejedná o choulostivý produkt , nemusí být optimální použít na textury oděvních látek. Totéž platí pro některé produkty na trhu s chemickým složením bohatým na konzervační nebo korozivní látky.

Z tohoto důvodu odborníci uvádějí jiný typ produktu , nemyslitelný, používaný každý den pro jiné účely.

Produkt pro okamžité odstranění mastných skvrn: sbohem bělidlo

Jak se očekávalo, bylo by lepší nepoužívat bělidlo jako produkt k odstranění těchto skvrn z oblečení. Mastnota je natolik agresivní, že pokud se dostane do kontaktu s texturou látky, může dokonce vést ke korozi samotných šatů.

Když necháme bělidlo na chvíli stranou, mohli byste použít jiný typ přísady, který je pro tento typ akce nemyslitelný.

Řeč je o klasické pěně na holení, která dokáže jediným gestem pomoci odstranit i mastné skvrny bez zanechání šmouh. Jak to udělat? Pěnu stačí nastříkat na postižené místo a poté ji nechat chvíli odpočinout, aniž byste se jí dotkli.

pěna na holení

Ihned poté hadřík vyperte v pračce nebo ručně jako obvykle. Pokud skvrna přetrvává, lze pěnu znovu nastříkat a nechat působit 30 minut. Chcete-li jej odstranit, použijte hadřík, aniž byste jej otírali.

Tato formulace – v klasickém typu – je speciálně navržena tak, aby změkčila pokožku před holením. Stejně tak dokáže změkčit vlákna tkanin až do té míry, že absorbuje nepříjemné skvrny vytvořené mastnotou. Šaty se nepoškodí a nemají žádné svatozáře.

Je to dobré pro všechny látky? Obecně ano, ale u typů jako je hedvábí nebo len je lepší vyzkoušet nejprve na malém rohu a poté přímo na skvrnu.