Klíče připevněné ke vchodovým dveřím: víte, proč byste neměli? Je to velmi nebezpečná praxe, zejména v noci. Zde je to, co říkají bezpečnostní experti.

Kolikrát jste v noci nechali klíče od domu připevněné ke dveřím ? Vězte, že pokud jste to udělali, udělali jste obrovskou chybu . Proto je tato praxe velmi nebezpečná.

Bezpečnost domova, odborné poradenství

Všichni se ve svém domově cítíme bezpečně, nebo téměř tak . Bezpečnostní experti jsou o tom přesvědčeni: i když jsme vybaveni poplašnými systémy poslední generace , kamerami a hlídacími psy, nikdy nemůžeme nic považovat za samozřejmost .

Zabezpečení domova

Existují praktiky , které zavádíme denně, ale které se mohou ukázat jako docela nebezpečné pro naši bezpečnost. Víte například, že nechávat v noci klíče ve dveřích je opravdu nebezpečné?

Možná jste to dosud dělali i vy, protože jste si mysleli, že by to pro vás mohlo představovat užitečnou techniku, jak vás upozornit v případě krádeže . Říkáme vám, že tím dáváte zlodějům pouze způsob, jak jim usnadnit práci .

Z jakého důvodu? Existuje takzvaná “metoda rybolovu” , kterou zkušení zloději využívají, když využívají klíče ponechané viset v zámku . Zde jsou všechny tipy od bezpečnostních expertů . Zjistěte, proč jste až do dnešního dne udělali všechno špatně, když jste mysleli na to, jak udržet sebe a svou rodinu v bezpečí.

Proč byste nikdy neměli nechávat klíče připevněné ke dveřím

Nikdy nenechávejte klíče připevněné ke dveřím : ohrožujete sebe a svou rodinu. Slovo bezpečnostních expertů. Kolikrát jste také šli spát a nechali klíče v klíčové dírce ?

Zamknout klíče

Udělali jste to, protože jste si jisti, že tato technika patří mezi ty, které vám umožní slyšet podezřelé zvuky v případě krádeže . Vězte, že jste udělali naprosto špatný krok: když necháte klíče v zámku, zlodějům jen usnadníte práci.

Zloději jsou zkušení lidé, kteří jsou připraveni udělat cokoliv, aby dosáhli svých cílů. Ti nejchytřejší uvedli do praxe tzv. „rybařskou metodu“, která patří mezi nejpoužívanější k otevírání dveří bez nutnosti je rozbíjet nebo násilím.

Jak to dělají? Jednoduše pomocí nástroje , který se prostrčí zárubní a mezerou, vylovíte klíč , který je v zámku. Vidíš, jak je to snadné? Další používaná metoda spočívá ve vyrovnání protikolíků a čepů : pokud i zde necháte klíč v zámku, všechny čepy se zvednou a zloději se okamžitě dostanou do vašeho domova.

Mohli by také použít věšáky nebo háčky k průchodu dveřmi a nějakým způsobem získat klíče , což je jednoduché, zvláště pokud jsou ponechány blízko dveří.

Jak tedy vidíte, uspat umístěním klíčů do zámku není chytrý tah. Ideálním řešením je vždy nechat klíče na bezpečném místě a mít bezpečnostní kamery nebo perimetrické poplašné systémy , které vás okamžitě varují, když se do vašeho domu pokusí vniknout narušitel.

Zloděj

Všímejte si také varovných cedulí , které ti, kteří se snaží vstoupit do našich domovů, často zanechávají na dveřích, jako jsou škrábance, symboly nebo dokonce značky na rámu nebo na zámku . Pokud jste i vy v této situaci, neváhejte kontaktovat policii.