Štěnice mohou být opravdu nepříjemné, když se dostanou do vašeho domova. Pojďme se podívat, jak se jich efektivně zbavit. 

Najít štěnice v domě není těžké, zvláště když se začne ochlazovat a necháte otevřená okna, abyste dům vyvětrali.

Štěnice v domě: proč vstupují

Najít štěnice u vás doma není těžké. Tento hmyz se do našich domovů dostává zejména při změnách teplot. Ve skutečnosti se dveřmi nebo okny, které jsme nechali otevřená, aby dovnitř vpustili vzduch, vplíží dovnitř, aby se ukryli. Zesílená otázka, zvláště pokud bydlíte v blízkosti parku, zahrady nebo přírody. Mezi nejplatnější úkryty, kam se ukrýt, si štěnice vybírají i naše oblečení pověšené k sušení.

Štěnice nejsou pro naše zdraví nebezpečným hmyzem. Mohli se však živit rostlinami. Také při létání by mohly pořádně naštvat. Aniž bychom zapomínali, že kdybychom je bohužel rozdrtili, uvolnili by velmi nepříjemný smrad.

Naštěstí existuje metoda objevená hospodyňkami, která slouží k trvalému odstranění štěnic z vašeho domova. Později vám ji popíšeme a jsme si jisti, že jakmile ji jednou vyzkoušíte, už ji neopustíte.

štěnice

Jak je dostat pryč

Nejprve musíme zjistit, zda štěnice číhají v našem domě, uhnízděné za závěsy nebo v oblečení visícím na suchu. Přesná kontrola nám umožní vyhnout se ukládání prádla s některými štěnicemi uhnízděnými uvnitř. Látky a závěsy by měly být důkladně vybité. Stejnou kontrolu je třeba provést i u váz a talířků, ale troufáme si říci, že přesná kontrola by měla být provedena i u stropních svítidel a lustrů.

Prvním prostředkem, jak udržet štěnice dál od prádla, je používat parfémy a vůně, které jim mohou být nepříjemné. Například v pračce můžete vymáchat bílým octem a pár kapkami tea tree oleje . Když se štěnice pokusí uhnízdit v našem prádle, odradí je vůně. To je nejlepší způsob, jak udržet hnědé štěnice mimo vaše čerstvě vyprané prádlo.

Pokud bychom se naopak chtěli vyhnout pronikání štěnic do našich domovů, pak by mohly být umístěny na balkoně nebo na parapetu, poblíž vchodu. Mezi oblíbené rostliny patří bazalka , která dokáže přilákat štěnice a zabránit jim ve vstupu.

štěnice v kuchyni

 Pokud tyto triky selžou nebo je nemáte možnost uvést do praxe, dalším trikem je kontrola průvanů a štěrbin po stranách a pod dveřmi či okny. Ucpáním průvanu zabráníte pronikání štěnic a jiného hmyzu do vašeho domova. Pokud posypete povrchy hraničící se vchodem do vašeho domova jedlou sodou nebo mastkem, budete mít trik navíc.