Zdá se to nemožné, ale s háčkováním a 1 knoflíkem můžete vyrobit něco jedinečného svého druhu: hned to vyzkoušejte.

 Háčkování vždy odkazuje na starodávné tradice, tradice babiček, které se postupem času postupně ztrácejí. V dnešní době je však mnoho mladých lidí, kteří se této fascinující tradice učí, aby se naučili nové práci nebo si odpočinuli. Ve skutečnosti se jedná o ruční práci doporučenou jako antistres. Po mnoha zkouškách , pouze s jedním háčkem a 1 knoflíkem, bylo možné vytvořit něco jedinečného, ​​čím se můžete pochlubit.

Historie a tradice háčkování

Nadčasová tradice, i když původ háčkování není přesný a mnozí si za něj připisují zásluhy . Podle nejvíce uváděného a převyprávěného příběhu se zdá, že žena v Bavorsku byla zručná ve všech druzích řemeslných prací.

Jednoho dne pozoruje sníh, když se opírá o parapet a je jím fascinována. S nápaditostí a špetkou zkušeností se snaží reprodukovat kouzlo těch bílých kuliček pomocí bavlnky a velké jehly, kterou má k dispozici.

Háček a knoflík
 Krátce nato byl vynalezen skutečný háček na háčkování, zpočátku krátký a vybavený malým háčkem pro vedení příze.

Počátky tohoto procesu jsou však velmi staré, a to natolik, že Mary Thomasová – mezinárodně uznávaná vědkyně – tvrdí, že první práce byly provedeny na Arabském poloostrově a poté se postupně rozšířily různými metodami.

Staří Egypťané zanechali nějaké stopy, stejně jako ve starověké Číně až po Skotsko k výrobě klasických plášťů.

Populace již používaly kov tohoto typu k získávání oděvů, přikrývek nebo čepic, přičemž postupem času postupně měnily techniky. Do Itálie se dostává přes kláštery a výrobny krajky, aby se postupně uchytila ​​i v jiných formách.

Háčkování a knoflík: jak vyrobit něco jedinečného

Odborníci na tuto prastarou metodu dobře vědí, že k vytvoření něčeho jedinečného stačí jediný předmět a vlákno. Bude stačit háček a 1 knoflík s barevnou nití.

barevná tlačítka
 Knoflíky mohou mít dvě nebo čtyři dírky, rozdíly mezi nimi nejsou Proces od ruky zahrnuje úplné zakrytí tlačítka hrou zkřížených nebo jednoduchých nití.

Ihned poté, když je struktura hotová , přistoupíme k vytvoření kytičky s různými a barevnými kytičkami.

Vlákno za vláknem, krok za krokem se rodí něco jedinečného. Jakmile je květina vyrobena pomocí knoflíkové základny, může být aplikována na různé oděvy pro děti nebo dospělé. A nejen to, můžete si vyrobit i unikátní brož nebo sponku do vlasů. Kromě toho se mohou stát aplikacemi pro tkaniny nebo držáky kuchyňských hrnců.

S jediným tlačítkem a háčkem je magie barevná vzpoura a předmět má tisíc různých použití.