Velmi voňavé podlahy, které by chtěl mít celý bytový dům, získáte jen s těmito jednoduchými ingrediencemi, které už máte doma.

V několika jednoduchých krocích získáte velmi voňavý a lesklý povrch domova . Takhle.

Jak čistit podlahy na základě jejich materiálu

Podlahy jsou důležitým prvkem každého domova a je třeba s nimi zacházet opatrně, aby si zachovaly svou krásu a trvanlivost. Existují však produkty, kterým je lepší se na podlahách vyhnout na základě jejich materiálu.

Dřevěné podlahy: Dřevo je přírodní materiál, který se snadno poškodí agresivními chemikáliemi. Chcete-li zachovat krásu dřeva, je důležité vyhnout se použití silných čisticích prostředků, které mohou dřevo zabarvit nebo odbarvit. Místo toho je vhodné pro každodenní čištění používat specifické přípravky na dřevo nebo neutrální mýdlo a vodu.

Čištění účinnými přípravky

Keramické nebo dlaždicové podlahy : Keramické nebo dlaždicové podlahy se snadno čistí, ale i ty mohou být poškozeny agresivními chemikáliemi. Například produkty obsahující kyselinu muriatovou nebo chlór mohou zabarvit nebo odbarvit povrch dlaždice. Místo toho je vhodné použít speciální čisticí prostředky na keramiku nebo dlaždice nebo neutrální mýdlo a vodu.

Mramorové podlahy : Mramor je vzácný materiál, který vyžaduje zvláštní pozornost při čištění. Drsné chemikálie mohou poškodit mramorový povrch a způsobit skvrny nebo škrábance. Místo toho je vhodné používat specifické přípravky na mramor nebo neutrální mýdlo a vodu.

Linoleum nebo vinylové podlahy: Linoleum nebo vinylové podlahy jsou odolné a snadno se čistí, ale i ty mohou být poškozeny agresivními chemikáliemi. Například přípravky na bázi čpavku nebo chlóru mohou způsobit změnu barvy nebo poškození povrchu linolea nebo vinylu.

Použijte tuto definitivní metodu

Podlaha je důležitou součástí domova, kterou je třeba udržovat v čistotě a hygieně Jeho čištění však může být obtížným úkolem, zvláště pokud zahrnuje odstranění přetrvávajících skvrn nebo zápachu. Naštěstí existuje jednoduché a cenově dostupné řešení, které kombinuje přírodní ingredience a vytváří vysoce účinný čistič podlah.

K vytvoření této směsi budete potřebovat vodu, ocet, aviváž a jedlou sodu. Voda pomáhá ředit přísady a dělá směs lehčí a lépe ovladatelnou. Ocet, známý pro své dezinfekční a dezinfekční vlastnosti, je důležitou složkou, která pomáhá odstraňovat skvrny a deodorizovat podlahu.

Podlahy

Aviváž funguje jako čistič, který uvolňuje nečistoty a mastnotu, zatímco jedlá soda pomáhá odstraňovat odolné skvrny a neutralizovat pachy. Tyto přísady lze kombinovat v kbelíku nebo rozprašovací lahvi a vytvořit vysoce účinný čistič podlah.

Chcete-li tuto směs použít, jednoduše ji nastříkejte na podlahu nebo nalijte přímo na skvrny a nechte několik minut působit. Poté podlahu očistěte hadříkem nebo kartáčem a opláchněte čistou vodou. Výsledkem bude čistá, voňavá a dezinfikovaná podlaha.

Tato jednoduchá, ale účinná směs vody, octa, aviváže a jedlé sody je cenově dostupnou možností pro čištění podlahy přirozeně a bez použití drsných chemikálií. Vidět znamená věřit!