Babičky vždy učí něco nového, například žehlení pečicího papíru: to, co se děje, je neuvěřitelné.

Metody babiček jsou vždy inovativní a v technologicky vyspělém světě, jako je tento, je vždy příjemné objevovat prastaré triky. Přírodní prostředky se setkávají s moudrostí, se špetkou zkušeností k dosažení cíle v několika krocích. Tato žehlička na pergamenový papír je užitečná, ale málo známá metoda: jakmile ji jednou vyzkoušíte, už se nemůžete vrátit.

Proč přehazovat žehličku na pergamenový papír?

Žehlení pečicího papíru se zdá být zvláštní a zvláštní gesto, ale babičky to vždy dělají tak, že tuto metodu předají všem. Dnes je web schopen oslovit mnohem více lidí, takže se mohou naučit triky obchodu pouze za použití ingrediencí, které mají po ruce.

Co potřebujete, je následující :

  • Železo
  • List pergamenového papíru
  • Jemná sůl
Železná sůl

Jak pokračovat? Vezměte žehličku a nechte ji zahřát na vysoké teploty. Mezitím nasypte sůl přímo na pergamenový papír.

Jakmile spotřebič dosáhne požadované teploty , přejíždějte talířem pohybem sem a tam přes sůl a pergamenový papír. Pokračujte, dokud nebude deska opět hladká a bez připálenin a/nebo vodního kamene.

Špinavý talíř: jaké jsou příčiny a jak předcházet?

Jedná se o rychlou a levnou metodu čištění žehlicí plochy žehličky, která odstraňuje veškeré stopy vodního kamene a připalování, které se jejím používáním postupně vytvářejí. Znečištěná žehlicí plocha neumožňuje žehličce dobře fungovat a zanechává na oblečení skvrny během žehlení nebo po vyprání.

Strakatý náčelník

Tvrdost vody nebo vysoké teploty vedou k hromadění vodního kamene v žehličce a také k připalování podél žehlicí plochy. Je možné se tomu vyhnout?

Výše uvedená metoda je prastará, levná a velmi snadná, vhodná pro jakýkoli typ žehličky. Lze jej používat jednou týdně, i když žehlicí plocha není zcela špinavá nebo spálená, aby se tomuto jevu zabránilo a čelilo mu .

Těmto popáleninám se lze vyhnout tím, že se pokusíte zjistit, která nastavení jsou správná, látku po látce. Totéž platí pro vápenec , snaží se doma vyhnout tvrdé vodě z kohoutku a volí ekologické produkty speciálně určené pro žehličku.

Napařovací žehlička

Pokud má žehlička čistou žehlicí plochu, funguje mnohem lépe s oblečením, které bude vyžehleno během krátké doby a nikdy se na něm neušpiní. Pozor také na načasování , po větším tlaku žehličky na oděv totiž může dojít k popálení (zejména na tvrdších tkaninách).

Totéž platí pro vodní kámen, na napařovací žehličce by se mohl projevit více zejména tehdy, máte-li tendenci ho nechávat „moc“. S metodou pečící papír a sůl bude plech jako nový.