Muškáty plné květů v krátké době? Musíte je takhle zalévat! Pouze tato technika vám umožní mít vždy bujné rostliny. Okamžitě to vyzkoušejte.

 Pokud hledáte super zelené a rychlé řešení, jak vidět vaše muškáty plné květů , odpověď najdete zde. Zde je technika zavlažování , která zaručuje bujné kvetení.

Muškáty, jak o ně přirozeně pečovat

Krásné rostliny, s živými a barevnými květy, muškáty plné květů jsou podívanou pro oko i pro milovníky zeleného palce. Kvetou v létě, jsou odolné vůči vysokým teplotám a dobře se drží nejen na zahradách, ale i na terase či balkoně .

Muškáty plné květin
 

Mohou také přežít uvnitř bytů , pokud jsou umístěny ve světlých místnostech a daleko od přímých zdrojů vytápění . Existuje mnoho druhů. Mezi nejznámější a nejprodávanější patří pelargonie obecná, pelargonie břečťanové a pelargonie a pelargonie královská.

Poslední jmenovaný patří také mezi oblíbené nováčky, protože jej lze snadno ošetřit doma . Při péči o muškáty musíte věnovat pozornost některým tipům . Věnujte pozornost například světlu a teplotě .

Aby muškáty rostly silné a zdravé, potřebují hodně světla – ne nutně přímého – sluneční paprsky by mohly květy dokonce spálit a zablokovat proces kvetení , takže buďte opatrní.

Umístěte proto své rostliny do oblasti s částečným stínem , aby slunce dorazilo, ale ne přehnaně. Pokud nemáte terasu nebo zahradu, můžete muškát umístit poblíž osvětleného okna .

Ve skutečnosti může přílišný stín, stejně jako příliš mnoho světla, blokovat proces kvetení . Pokud jde o teploty, muškáty odolají do 30 stupňů , ale nemají rády chlad: v zimě je totiž musíte chránit tzv. nemrznoucí síťkou nebo bublinkovou fólií.

Pokud hledáte super zelené řešení, jak mít muškáty v květu v každém ročním období , zde najdete chleba na zub. Zde je  technika zavlažování  , která zajistí, že vaše rostliny budou vždy bujné.

Technika zavlažování, aby vaše rostliny vzkvétaly

Muškáty patří k rostlinám, které vyžadují nejméně péče Dokážou přežít velmi vysoké teploty, dokonce až 30° , zatímco v mrazu špatně drží: při minus 10° začnou vadnout.

Zalévání
 

Je-li nějaká výjimečná ukázka, že muškáty dokážou dávat, pak je to jistě kvetení . Přesto, jako u většiny rostlin, zajištění tohoto procesu není absolutně jednoduchá věc.

Často je příčinou nekvetení zálivka . Znáte tuto techniku  ​​zavlažování ? Jsme si jisti, že když to zkusíte, vaše muškáty začnou okamžitě kvést.

Mnozí se snaží zalévat rostliny tímto způsobem . co musíš udělat? Nejprve musíte vědět, že k přežití a rozkvětu potřebují muškáty hodně vody , to znamená, že jejich půda musí zůstat vždy vlhká.

V případě obzvláště vysokých teplot budete muset rostlinu zalévat alespoň dvakrát nebo třikrát denně . Obecně odborníci doporučují brzy ráno, odpoledne a po setmění.

zimě je naopak musíte občas zalít : půdu však musíte vždy zkontrolovat. Nikdy nesmí být suchý . Pozor také na vodu, kterou používáte.

Například ta bohatá na vápník není vhodná pro kvetoucí muškáty . Jak tento problém vyřešit? Odpověď je velmi jednoduchá: musíte nechat vodu v konvi alespoň jednu noc s malým zákalem na dně.

Tato usazenina tvořená rostlinnými zbytky reguluje pH vody , které se stane pro rostlinu optimální. Pozor na podmáčení ! Ty mohou způsobit hnilobu kořenů a přestat kvést.

Listy pak nezalévejte, protože by se na nich mohly vytvořit houby nebo plísně . Pokud se budete řídit těmito radami, uvidíte, že vám muškáty bleskurychle rozkvetou a show, které budete svědky, vás nechá beze slov.

Samozřejmě, jak jsme řekli dříve, musíte věnovat pozornost různým pravidlům . Důležitá je nejen voda, ale také světlo. Muškáty je třeba umístit do světlého, ale ne příliš světlého prostředí.

Odborníci doporučují sázet nebo umístit je směrem na jih nebo jihovýchod . Sledujte také květináč, do kterého je zasadíte. Ideální velikost je 20 cm v průměru a 20 cm do hloubky : to jsou perfektní míry, aby kořeny vaší rostliny mohly volně růst.

Pokud je vaše pelargonie velmi velké, budete muset zvážit nákup větších květináčů , například o průměru 40 cm. Postupujte také podle tohoto doporučení: na dno květináče položte trochu štěrku , který zabrání větru spadnout rostlinu.

Kořeny muškátů se obecně přizpůsobují všem typům půdy, ale tato rostlina roste obzvláště dobře v jílovitých půdách . Abyste zajistili kvetení, měli byste je přesadit koncem zimy nebo brzy na jaře po vyčištění kořenů od staré půdy.

Muškáty plné květin