Zde je návod, jak mít muškáty plné květů: musíte je takto zalévat, aby byly vždy bujné
Muškáty plné květů v krátké době? Musíte je takhle zalévat! Pouze tato technika vám umožní mít vždy bujné rostliny. Okamžitě to vyzkoušejte.
Muškáty, jak o ně přirozeně pečovat
Krásné rostliny, s živými a barevnými květy, muškáty plné květů jsou podívanou pro oko i pro milovníky zeleného palce. Kvetou v létě, jsou odolné vůči vysokým teplotám a dobře se drží nejen na zahradách, ale i na terase či balkoně .

Mohou také přežít uvnitř bytů , pokud jsou umístěny ve světlých místnostech a daleko od přímých zdrojů vytápění . Existuje mnoho druhů. Mezi nejznámější a nejprodávanější patří pelargonie obecná, pelargonie břečťanové a pelargonie a pelargonie královská.
Poslední jmenovaný patří také mezi oblíbené nováčky, protože jej lze snadno ošetřit doma . Při péči o muškáty musíte věnovat pozornost některým tipům . Věnujte pozornost například světlu a teplotě .
Aby muškáty rostly silné a zdravé, potřebují hodně světla – ne nutně přímého – sluneční paprsky by mohly květy dokonce spálit a zablokovat proces kvetení , takže buďte opatrní.
Umístěte proto své rostliny do oblasti s částečným stínem , aby slunce dorazilo, ale ne přehnaně. Pokud nemáte terasu nebo zahradu, můžete muškát umístit poblíž osvětleného okna .
Ve skutečnosti může přílišný stín, stejně jako příliš mnoho světla, blokovat proces kvetení . Pokud jde o teploty, muškáty odolají do 30 stupňů , ale nemají rády chlad: v zimě je totiž musíte chránit tzv. nemrznoucí síťkou nebo bublinkovou fólií.
Pokud hledáte super zelené řešení, jak mít muškáty v květu v každém ročním období , zde najdete chleba na zub. Zde je technika zavlažování , která zajistí, že vaše rostliny budou vždy bujné.
Technika zavlažování, aby vaše rostliny vzkvétaly
Muškáty patří k rostlinám, které vyžadují nejméně péče . Dokážou přežít velmi vysoké teploty, dokonce až 30° , zatímco v mrazu špatně drží: při minus 10° začnou vadnout.

Je-li nějaká výjimečná ukázka, že muškáty dokážou dávat, pak je to jistě kvetení . Přesto, jako u většiny rostlin, zajištění tohoto procesu není absolutně jednoduchá věc.
Často je příčinou nekvetení zálivka . Znáte tuto techniku zavlažování ? Jsme si jisti, že když to zkusíte, vaše muškáty začnou okamžitě kvést.
Mnozí se snaží zalévat rostliny tímto způsobem . co musíš udělat? Nejprve musíte vědět, že k přežití a rozkvětu potřebují muškáty hodně vody , to znamená, že jejich půda musí zůstat vždy vlhká.
V případě obzvláště vysokých teplot budete muset rostlinu zalévat alespoň dvakrát nebo třikrát denně . Obecně odborníci doporučují brzy ráno, odpoledne a po setmění.
V zimě je naopak musíte občas zalít : půdu však musíte vždy zkontrolovat. Nikdy nesmí být suchý . Pozor také na vodu, kterou používáte.
Například ta bohatá na vápník není vhodná pro kvetoucí muškáty . Jak tento problém vyřešit? Odpověď je velmi jednoduchá: musíte nechat vodu v konvi alespoň jednu noc s malým zákalem na dně.
Tato usazenina tvořená rostlinnými zbytky reguluje pH vody , které se stane pro rostlinu optimální. Pozor na podmáčení ! Ty mohou způsobit hnilobu kořenů a přestat kvést.
Listy pak nezalévejte, protože by se na nich mohly vytvořit houby nebo plísně . Pokud se budete řídit těmito radami, uvidíte, že vám muškáty bleskurychle rozkvetou a show, které budete svědky, vás nechá beze slov.
Samozřejmě, jak jsme řekli dříve, musíte věnovat pozornost různým pravidlům . Důležitá je nejen voda, ale také světlo. Muškáty je třeba umístit do světlého, ale ne příliš světlého prostředí.
Odborníci doporučují sázet nebo umístit je směrem na jih nebo jihovýchod . Sledujte také květináč, do kterého je zasadíte. Ideální velikost je 20 cm v průměru a 20 cm do hloubky : to jsou perfektní míry, aby kořeny vaší rostliny mohly volně růst.
Pokud je vaše pelargonie velmi velké, budete muset zvážit nákup větších květináčů , například o průměru 40 cm. Postupujte také podle tohoto doporučení: na dno květináče položte trochu štěrku , který zabrání větru spadnout rostlinu.
Kořeny muškátů se obecně přizpůsobují všem typům půdy, ale tato rostlina roste obzvláště dobře v jílovitých půdách . Abyste zajistili kvetení, měli byste je přesadit koncem zimy nebo brzy na jaře po vyčištění kořenů od staré půdy.
