Stačí přetřít list pergamenu na kuchyňskou baterii a získáte úžasný výsledek. Zde je to, co musíte udělat.

 V kuchyni se používají nástroje , které nemají jediný cíl, ve skutečnosti jen málokdo ví, kolik způsobů použití může mít. Obyčejný list pergamenového papíru by mohl způsobit revoluci v myšlence platné pomoci pro domácnost, zvláště pokud se doma otírá o ocelový kohoutek. Odborníci tuto metodu vyzkoušeli a poté ji rozšířili na webu a nyní je nemožné ji neprovádět tak často, jak je potřeba. Pojďme společně zjistit, co to je?

List pergamenu, nejen na vaření

V každé domácnosti není nikdy nedostatek nářadí, které je speciálně navrženo tak, aby usnadnilo život každému. Bílý pečicí papír byl speciálně vyroben pro vaření ingrediencí všeho druhu tím, že absorbuje olej, tuk a všechny druhy koření (zejména pokud jsou hotové nebo zmrazené).

Málokdo však ví, že většina produktů nacházejících se v zásuvce se nepoužívá pouze na jednu věc, ale na tisíc.

List pečícího papíru
 

Příkladem je alobal – bratranec pečícího papíru – který se svými vlastnostmi dokáže přeměnit na čištění květináčů, odstranění mastnoty a odstavení holubů z vaší zahrady. Totéž platí pro bílý papír, který se pokládá na plech trouby, byl vytvořen k ochraně jídla při vaření a absorbování uvolněných koření, ale je také optimální pro jiné typy potřeb v domácnosti .

Kuchyňská baterie plná vodního kamene: jak to opravit pergamenovým papírem

Pěkný čistý a nepoužitý list pečicího papíru by se mohl stát dokonalým spojencem kuchyňské a koupelnové baterie. V průběhu času má ocel tendenci plnit se vodním kamenem a plísněmi, což může zničit prvek a jeho povlak.

Faucet vápenec
 jak jednat? Kohout plný vodního kamene důkladně osušte a poté energicky potřete list pečícího papíru. Díky vlastnostem papíru – porézní a mírně zrnitý, dojde k odstranění vodního kamene, aby se oceli vrátil její přirozený lesk.

Chcete-li ještě zvýšit účinek, postupujte následovně:

  • Kohoutek důkladně osušte
  • Vytvořte směs s vodou, lžičkou jedlé sody a lžící bílého vinného octa
Jedlá soda pro kohoutky
  •  Získaný krém rozetřeme po celé ploše kohoutku a necháme působit minimálně 5 hodin, lépe celou noc.

Následující ráno opláchněte a dobře osušte. Poté přetřete list pečicího papíru, abyste odstranili zbytky vodního kamene a dodali lesk oceli poškozené vodním kamenem.

Je to jednoduchý a levný , zcela přirozený způsob odstranění vodního kamene z kuchyňských a koupelnových baterií. Abyste tomuto jevu zabránili, nezapomeňte po použití kohoutek dobře vysušit, aby na něm nezůstaly stopy vody a vlhkosti, které se den za dnem hromadí.