Chcete-li mít zdravou a bujnou bazalku, postupujte podle těchto jednoduchých pokynů a udělejte je na konci února. Uvidíte, že bazalka vydrží po celý rok. Zde je to, co musíte udělat.

 Bazalka je velmi častou rostlinou, kterou doma najdete zejména proto, že je užitečná v mnoha přípravcích v kuchyni. Je to letnější rostlina, kterou je třeba chovat venku, protože vyžaduje teplo a hodně světla. Ale ve skutečnosti ji můžete pěstovat po celý rok pomocí tří malých kroků.

Bazalka je jednou z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších aromatických bylinek v kuchyni a je opravdu vhodné mít ji vždy čerstvou k dispozici z balkonu . Při nákupu nové sazenice bazalky se často může stát, že po několika dnech splaskne nebo nevytvoří nové lístky.

bazalka – zde je návod, jak mít zdravou a bujnou rostlinu po celý rok
 Je zřejmé, že problém lze vyřešit a musíte se o svou rostlinu starat, aby byla vždy zdravá a bujná po celý rok. Chcete-li to provést, existují obecné pokyny, které je třeba dodržovat, a tři kroky ke konci února, které vám umožní mít bujnou rostlinu po celý nadcházející rok.

3 kroky pro zdravou a bujnou bazalku

Jak jsme již předpokládali, abyste měli zdravou a bujnou bazalku po celý rok, musíte dodržet 3 jednoduché kroky. Ty vám umožní mít dokonale zdravou rostlinu, pojďme se na ně podívat:

3 kroky pro svěží bazalku
 
  1. První věcí je oddělit rostliny bazalky do různých malých květináčů . To zejména, když si koupíte novou sazenici, jinak během několika dní zemře.
  2. Druhá věc je vyvarovat se vypouštění květin ven . Když rostlina začne rašit, je to začátek jejího konce. Vždy byste měli nejprve řezat větve a rostlina tak poroste zdravě.
  3. Třetí věcí je řez rostliny . Rostlina se nikdy neodřezává z listů, které jsou nahoře, ale odřezává se od špičky, přičemž se ujistěte, že je odříznuta celá větev.

Další tipy pro pěstování bazalky v květináčích

Právě jsme viděli 3 důležité kroky, jak udržet rostlinu bazalky naživu, ale nejen ty jediné, díky kterým rostlina přežije. Jak jsme již řekli, bazalka je čistě letní rostlina, a proto se její ideální teplota pohybuje od 20°C do 25°C . Je proto velmi důležité jej v zimě přemístit do interiéru.

Nesmí se příliš zdržovat na slunci ani příliš chladit. Rozhodně se vyhněte průvanu. Dobré je také kontrolovat, zda je půda stále vlhká, aby rostlina mohla vyklíčit. V zimě můžete rostlině dále pomoci živinami pomocí hnojiva .

tipy pro pěstování bazalky v květináčích
 Pro zdravý růst rostliny je důležité ji přenést a vyjmout z plastových květináčů, kde se nachází při nákupu. Do kameninových květináčů je lepší přenést tak, že sazenice umístíte ve vzdálenosti alespoň 5 centimetrů od sebe. Pak můžete také přidat další zeminu, abyste naplnili květináč.

Dodržením těchto kroků budete mít vždy čerstvou bazalku připravenou k vaření . Nezapomeňte jej před použitím vždy umýt a že jej můžete uchovávat jak v chladničce po dobu několika dní, tak v mrazáku po delší dobu.