Zde je důvod, proč se černé spáry dlaždic často objevují a jak je můžeme zcela odstranit.

 

Odhalíme důvody, které často způsobují černou spárovací hmotu v dlaždicích . Zároveň vám dáváme ultimátní řešení, jak je vyčistit, najdete ho v kuchyni.

Černá spárovací hmota v obkladech, co je způsobuje

Černá spárovací hmota na dlaždice je častým problémem, který trápí mnoho domácností. Tyto spáry mohou zčernat v důsledku růstu bakterií a plísní a může být obtížné je odstranit tradičními čisticími prostředky. Co ale způsobuje černou spárovací hmotu a proč je tak obtížné ji odstranit?

Černá spárovací hmota je způsobena kombinací vlhkosti a nečistot . Spáry dlaždic jsou místa, kde je vysoká vlhkost, která podporuje růst bakterií a plísní. Tyto organismy žijí z nečistot nahromaděných v kloubech a vytvářejí černé skvrny, které se obtížně odstraňují.

Černá spárovací hmota na dlaždice
 Odstranění černé spárovací hmoty je komplikované tím, že mnoho tradičních čištění je neúčinných proti bakteriím a plísním . Například používání čisticích prostředků obsahujících agresivní chemikálie může situaci zhoršit, protože může produkovat ještě více vlhkosti a špíny. Mnoho tradičních čištění je navíc obtížné provádět, což vyžaduje použití speciálních nástrojů nebo namáhavé ruční čištění.

Zde je návod, jak je úplně odstranit

Černá spárovací hmota na dlaždice je velmi častým problémem v mnoha domácnostech, zejména v kuchyni a koupelně. Tyto spáry mohou zčernat v důsledku růstu bakterií a plísní a může být obtížné je odstranit tradičními čisticími prostředky. Naštěstí existuje jednoduchý trik, který vám pomůže zbavit se černé spárovací hmoty na dlaždice: strouhanka .

Strouhanka je levný a snadno dostupný produkt, který lze použít k odstranění černé spárovací hmoty. Pro použití strouhanky stačí namočit černé spáry trochou vody a strouhanku na povrchu jemně potřít. Strouhanka bude působit jako abrazivo, zabíjí bakterie a plísně, které způsobují černou spárovací hmotu.

Strouhanka
 

Kromě toho má strouhanka další užitečnou vlastnost pro čištění černé spárovací hmoty: je to přírodní materiál, který neobsahuje škodlivé chemikálie . To znamená, že jej lze bezpečně používat i v místnostech, kde se skladují potraviny, například v kuchyni.

Další výhodou strouhanky je to, že nejen že vás zbaví černé spárovací hmoty, ale také může zabránit jejímu budoucímu výskytu. Pravidelným čištěním spár strouhankou lze totiž zabránit množení bakterií a plísní, a tím udržovat spáry čisté a bez skvrn.

Strouhanka je levný a snadno dostupný produkt, který lze použít k odstranění černé spárovací hmoty z dlaždic. Jde o přírodní produkt , který neobsahuje škodlivé chemikálie a lze jej bezpečně používat i v místnostech, kde se skladují potraviny. Pravidelným čištěním spár strouhankou navíc předejdete budoucím skvrnám.