Stačí jediná sklenice plná rýže v šatníku a vaše oblečení vám poděkuje: na tom, co se stane, je něco neuvěřitelného.

 Rýže je nejen vynikající potravinou, známou po celém světě, ale také přírodním prostředkem používaným pro různé domácí či wellness účely. Jediná sklenice nevařené bílé rýže ve skříni vytvoří něco opravdu mimořádného, ​​o čem málokdo ví. Je důležité, aby šatní skříň byla vždy větrána, také proto, aby tam nebyla vlhkost, která vytváří nepříjemný zápach a plísně : to je způsob, jak implementovat tuto metodu.

Vlhkost uvnitř skříně: jak s ní bojovat

Každý dům je jiný, stejně jako každá skříň . Vlhkost je nepřítel číslo jedna, kterého je málokdo schopen vymýtit, přestože tráví den větráním místností nebo používáním produktů, které mohou něco změnit.

Nejen to, některé domy nemají dobrou expozici a sluneční teplo nepřichází dostatečně přímo, aby se plíseň stala stálým nájemcem. Vlhkost vzniká nejen v místnostech, ale i uvnitř šatních skříní a poškozuje oblečení, ničí je.

Smrdí ve skříních
 Co vytváří tento zápach a vlhkost uvnitř šatníku? Jak již bylo zmíněno, příčiny mohou být různé, ale většinou se jedná o nadměrnou kondenzaci nebo nedostatečné větrání. Nepomáhá ani věšení vlhkého oblečení nebo neotevírání skříně po celou sezónu.

Proč dávat sklenici rýže do skříně?

Vždy je třeba dbát na čistou a vyčištěnou šatní skříň , ale zároveň existují rychlé a snadné metody, které vlhkost uvnitř skříně eliminují. Je třeba mít na paměti, že ve většině případů jde o půdu, kterou snadno napadnou zárodky a bakterie , ale také spóry plísní, které se neustále množí.

Starobylá metoda, která byla vždy praktikována v domácnostech babiček, zahrnuje použití nevařené bílé rýže a velké mísy. jak jednat?

  • Vezměte nevařenou bílou rýži
rýže
 
  • Dejte to do sklenice
  • Přidejte pár kapek esenciálního oleje
  • Zavřete víko a nechte obě ingredience spolu 10 minut.

Po uplynutí doby expozice sejměte víko a umístěte sklenici plnou rýže do jednoho z rohů skříně.

Rýže je jedním z nejpoužívanějších přírodních prostředků – spolu s hrubozrnnou solí – na odstranění plísní a vlhkosti ze šatníku. Oblečení bude moci znovu dýchat a štiplavý zápach za pár minut zmizí. Sklenice s rýží bude nutné vyměnit alespoň jednou týdně, aby svou práci zvládla co nejlépe.

Mezi zmíněnými přísadami je velmi důležitý esenciální olej .

esenciální olej
 Rýže na jedné straně absorbuje vlhkost , která je uvnitř šatníku , a esenciální olej prádlo také jemně provoní. Vůně je na uvážení, i když odborníci doporučují pro svěží tón použít levanduli nebo mátu, až po citrusové plody pro rychlé odstranění pachu vlhkosti z vláken oděvů a doplňků.