Věděli jste, že existují rostliny, od kterých se musíte držet dál, protože přinášejí do domu spoustu hmyzu? Pojďme zjistit, které rostliny je lepší nedržet doma!Když sem vnikne hmyz, rozhodně to není nic příjemného, ​​ale musíte vědět, že některé rostliny ho přitahují. Je to tak, existují rostliny, které lákají hmyz, který byste v bytě raději neměli chovat. Ale co jsou to za rostliny? Zde jsou některé, kterým se rozhodně musíte vyhnout!

Rostliny levandule a kaly, které přitahují hmyz

Mezi rostlinami, které přitahují hmyz, najdeme levanduli, krásnou a voňavou rostlinu , která také zajišťuje mnoho výhod. Po staletí se používá pro léčebné účely a jako kosmetika pro krásu, má relaxační vůni a její květy jsou ideální k sušení a přeměně na sáčky s vůní pot-pourri nebo lnu.

Levandule je skvělá pro přilákání včel a motýlů, keř, který přitahuje čmeláky díky své sladké vůni. Čmeláci se živí jeho pylem, takže pokud je nechcete lákat do interiéru, vyhněte se držení této rostliny v bytě, ale vysaďte si ji na zahradu.

rostlina levandule - přírodní insekticid

Kala Kala, symbol elegance a rafinovanosti, je nádherná květina, ideální pro zdobení zahrady, ale vězte, že přitahuje hmyz, jako jsou kudlanky a cvrčky.

Je vyhledávaný pro svůj křivolaký tvar , je ideální pro vytváření nádherných dekorací a zkrášlování speciálních akcí, ale hodí se také pro zvelebení záhonů a živých plotů na zahradě nebo na balkóně . Nechcete-li u vás doma vídat hmyz, protože ho přitahuje, nechte ho venku a můžete ho obdivovat v celé jeho kráse.

Šalvěj a jasmín

Rostlina s intenzivní vůní, šalvěj, přitahuje otravný hmyz, kterým je Pyrrhocoris apterus , známější jako karabiniere. Tento hmyz je nezaměnitelný díky své červené barvě poseté černými tečkami, která je soustředěna spíše na listech rostliny.

Ve skutečnosti, přitahován šalvějí, se štěnice usadí na jejích listech a vytváří fantastický barevný kontrast se zelenou, což je velmi sugestivní.

Šalvěj je však pro své vlastnosti velmi užitečná aromatická rostlina a můžete ji použít k úlevě od příznaků nafouklého břicha, zánětů úst, nadměrného pocení, poruch v klimakteriu.

Jasmín, nádherná rostlina pro své dlouhé stonky, na kterých dominují drobné bílé květy, jasmín přitahuje světlušky. Tento hmyz je však přitahován, když v prostředí nejsou žádné zvuky a je klid.

Ve zbytku je jasmín rostlina s mnoha vlastnostmi. Je to ve skutečnosti mírné sedativum, které dokáže podpořit odpočinek a navodit klid a vyrovnanost. Perfektní jako prostředek proti stresu, pomáhá také tišit kašel a výrazně zmírňuje dýchací potíže.

Jasmín

Další rostliny, které přitahují hmyz: pampeliška a divoký fenykl

Pampeliška, známější pod názvem pampeliška, je rostlina široce používaná jako přírodní prostředek , ale pokud se nechá kvést, přitahuje hmyz, jako jsou včely a berušky . Rostlina se používá jako prostředek jak k pročištění organismu od nahromaděných škodlivin, tak při poruchách trávení. Je také vynikající při léčbě žlučových cest, poruch jater a zánětů močových cest. Vysaďte si ji na zahradu nebo květináč postavte na balkon či terasu, aby se do domu nedostal hmyz.

Divoký fenykl je hojně používaná aromatická bylina, která však přitahuje otakárky , tedy motýly vyznačující se černými pruhy na hřbetu a oranžovými tečkami na křídlech .

cibulové hnojivo pro rostliny - hned vykvetou
Květ fenyklu přitahuje i berušky a parazitické vosy, proto je vhodné rostlinu nechovat doma, ale na zahradě. Také, aby se semena nerozšířila všude, je nejlepší sklízet semena koncem léta.

Jak vidíte, existuje mnoho rostlin, které byste neměli chovat doma, protože přitahují hmyz, nicméně mají mnoho výhod a můžete si vybrat, kam je umístit, abyste získali mnoho výhod!