Nová metoda, kterou by si měl každý osvojit v zimě, s hliníkovou fólií v krbu: proto to už dělají.

 

Co má společného alobal a zapálený krb? Na první pohled nic, přesto existuje metoda, která ovlivňuje mnoho lidí. Není to poprvé, co lidé experimentují s nějakou zcela přirozenou a ekonomickou metodou , využívající nástroje, které se nacházejí přímo v zásuvce. Hliník je důvěryhodným spojencem v kuchyni a v poslední době se používá i v jiných domácích situacích a pro wellness. Pojďme společně zjistit, co se stane při použití alobalu v krbu.

Fóliový papír, difúze a použití

Hliníková fólie má dodnes celosvětovou difúzi a rozhodně nechybí v žádné kuchyňské zásuvce. Praktické a funkční, nabízené na trhu s různými značkami a tvrdostí tak, aby odpovídaly praktickým potřebám spotřebitelů.

Byl vytvořen čistě pro uchování potravin , s velmi speciálním materiálem, který udržuje vlhkost a choroboplodné zárodky a udržuje jídlo vynikající i po jednom nebo dvou dnech. Jedná se o druh hermetického uzávěru, který chrání jakýkoli druh potravin, které musí/může být skladováno.

hliníková fólie na vaření
 Hliník je jistě výborný materiál pro konzervaci, právě proto, že dokáže izolovat potraviny od problémů vnějšího prostředí (světlo – teplota – bakterie). Důležité je neskladovat kyselé materiály s hliníkovou fólií, která ji může během pár minut zkorodovat.

Dalším preventivním opatřením je nepokládat alobal přímo na pokrmy připravené v troubě – jako jsou lasagne nebo slané koláče – protože kontakt s teplem by mohl způsobit ztrátu některých částeček fólie uprostřed jídla.

Hliníková fólie v krbu: inovativní metoda

Fólie je nejen vynikajícím produktem pro konzervaci potravin, ale také prostředkem k řešení mnoha každodenních problémů. Mnoho lidí používá fólii k řešení bolesti kloubů paží – nohou a chodidel, díky její zahřívací síle.

Jiní jej používají přímo na úklid v kuchyni, až po odstranění mastnoty a inkrustací z některých nepřilnavých pánví. Stručně řečeno, dnes tento nástroj našel různé a užitečné využití v kteroukoli denní dobu.

Mezi způsoby, které spotřebitelé postupně zkoušejí, je ten, který se týká domácího krbu.

domácí krb
 Elegantní a rafinovaný, vždy ozdobí prostředí hřejivou notou, díky čemuž je jedinečný svého druhu. Technologie udělaly velký pokrok a krb dnes dokáže vytopit i celý dům. Když je čas vyčistit, vždy se hledá pomoc, jak to udělat rychle a popel úplně odstranit.

Vítězným trikem je umístit velký list fólie tam, kde se při zapálení krbu postupně hromadí popel.

Krbová fólie
 Čištění bude po vypnutí ohně velmi rychlé, v podstatě bude stačit hliníkový plech s popelem uvnitř vyjmout srolováním a poté za pár minut a klasickými nástroji dočistit. Už žádný popel kolem domu a přebytek uvnitř krbu.