Hlídat předpovědi a držet ruku na radiátoru, muka těchto chladných měsíců je jako udržet teplo v domě a rozloučit se s radiátory a drahými účty.

Vzhledem k tomu, že zima ukazuje svou nejchladnější stránku, mají Italové na mysli pouze jednu věc: úsporu energie. Chcete-li to provést, přemýšlet o tom, jak izolovat svůj domov, je opravdu dobrý nápad.

Jak udržet teplo v domě

Jakmile dosáhneme optimální teploty,  dalším krokem je udržet teplo v domě. Bohužel existuje mnoho únikových cest tepla, okna, která se špatně zavírají, průvan, který vychází ze dveří a okenic, stavební principy a špatná expozice domu.

Abyste si udrželi teplo a ušetřili peníze, musíte přemýšlet o tom, jak svůj domov zateplit, ale než se pustíte do jakékoli práce, bylo by moudré si vše naplánovat a zároveň se vyvarovat určitých chyb .

Žena se zahřívá u radiátoru

Chyb, kterých se při zateplování domu vyvarovat

Zima nás vždy nutí přemýšlet o tom, jak se zahřát, aniž by nás účty za plyn a elektřinu vyhnaly do ulic.

Izolace vašeho domova, abyste si užili rovnoměrnou a příjemnou teplotu, která vám umožní ušetřit na vytápění snížením spotřeby energie, je hmatatelnou realitou.

Izolujte stěny domu

Jedním ze způsobů je provádět izolační práci sami a dávat pozor, abyste nenarazili na určité chyby.

Izolujte stěny domu

Volba tepelné izolace je zásadní, protože právě ta zabraňuje pronikání chladu dovnitř vašeho domova.

Pro tento účel můžeme rozlišit různé druhy izolací, od skelné vaty nebo minerální vlny, přes přírodní izolace z dřevěných vláken nebo lnu atd. až po izolační nátěry.

Pro správný výběr izolačního materiálu se neváhejte spolehnout na jeho tepelnou odolnost . Ten musí být také kompatibilní s materiály, ze kterých byly vaše stěny postaveny. V případě potřeby je nejlepší požádat o radu kvalifikovaného odborníka.

Izolujte špatné místo

Kromě výběru extrémně účinného izolantu je třeba zvážit jeho umístění na správné místo, aby byla izolace co nejvíce optimalizována.

Tepelná diagnostika pomáhá odhalit případné problémy s izolací dříve. Podkroví a střecha jsou dvě oblasti domu, kde dochází k největším tepelným ztrátám.

Tepelná izolace

Jejich prvním ošetřením účinně snížíte spotřebu energie, a to se odrazí na vašich účtech za vytápění.

Jakmile je střecha zateplená, můžete přejít na stěny, příčky, dveře, okna a nakonec podlahy.

Tloušťka izolace

Toto je jedno z nejdůležitějších kritérií, které je třeba vzít v úvahu, zvláště když plánujete izolovat stěny zevnitř. Tloušťka má totiž vliv a přímý vliv na kvalitu tepelné izolace, které bude dosaženo.