Chcete-li mít dřez lesklý a lesklý, jako nový, stačí použít tuto starodávnou a ekonomickou metodu čištění.

Koupě ocelového dřezu znamená chtít dát vaší kuchyni nádech třídy s cennými funkčními poznámkami, které přijala většina lidí. I tento tolik oblíbený materiál má však nevýhody, zejména pokud je čištění prováděno nevhodnými a žíravými prostředky. Ocel má tendenci se časem poškrábat a zabarvit, ztratí svůj přirozený lesk a vytvoří nepříjemnou patinu. Existuje starodávná metoda, kterou lze okamžitě použít, dokonce i levnou , aby byl dřez opět lesklý a čistý, jako by byl právě koupený. Pojďme společně zjistit, co to je.

Zničený ocelový dřez, jaké jsou příčiny?

Jak již bylo zmíněno, koupě ocelového dřezu dává ty poznámky hodnoty, které kladou důraz na celé domácí prostředí . Použití tohoto materiálu má mnoho výhod nejen estetických, ale i nevýhod, pokud není používán a čištěn co nejlépe. Je důležité, aby byl ocelový dřez – vzhledem k jeho jemnosti – ošetřen přípravky, které jej nešpiní a nezmatní.

Ocel má časem tendenci se poškrábat a také ztratit svou lesklou patinu, až je stará a esteticky nekoukatelná. Když k tomu pak přidáte použití chemikálií s korozivními činidly, těžko se budete vracet.

Ale jak se k tomu všemu dostanete? Hlavní příčiny poškozeného a potřísněného ocelového dřezu je třeba hledat v opotřebení, nepozornosti při mytí nádobí a používání nevhodných přípravků. Nejen to, po použití by měla být ocel zcela vysušena, aby se odstranila přebytečná voda a vlhkost.

ocelový dřez

Naopak, necháte-li jej úplně mokrý, můžete si všimnout skvrn, které se časem obtížně odstraňují. Odborníci chtěli dát malou radu, jak přijmout metodu z minulosti, která je nezbytná pro navrácení oceli do její přirozené krásy.

Starověká metoda čištění oceli dřezu: stačí dvě přísady

Je důležité ocet dobře ošetřit a vyčistit – alespoň jednou týdně – tento povrch starodávnou metodou, kterou odborníci ilustrují. Hlavními složkami jsou mýdlo na nádobí a jedlá soda.

Hydrogenuhličitan sodný

Na povrch nakapejte dvě kapky saponátu spolu se lžící jedlé sody a nechte pár minut působit. Ihned poté projeďte štětcem měkkými štětinami nebo hadříkem a snažte se jemně přitlačit na oblasti největšího zájmu.

Důkladně opláchněte a poté otřete hadříkem, abyste odstranili všechny stopy vody a vlhkosti.

vyčistit dřez

Pro co nejlepší provedení této práce je vhodné ji opakovat jednou týdně, aby byla ocel stále živá a zářící, hluboce vyživovaná přímým působením hydrogenuhličitanu sodného