Pokud je vaše matrace plná roztočů, je na čase se rozhodnout je dostat z postele.

 Chcete-li odstranit toto mikroskopické zvíře, je třeba podniknout několik akcí, abyste se ho zbavili, podívejme se, jaké strategie použít.

Roztoči, co to je?

Roztoči jsou malé organismy , které patří do třídy Arachnidae, jako jsou pavouci a klíšťata.

Jsou všude v našem každodenním životě a nacházejí se v domácím, průmyslovém a venkovním prostředí.

Je známo, že roztoči způsobují alergie a jsou zodpovědní za nemoci, jako je roztočová dermatitida.

Roztoči jsou malé organismy, které patří do třídy Arachnidae, jako jsou pavouci a klíšťata.  Jsou všude v našem každodenním životě a nacházejí se v domácích, průmyslových a venkovních prostředích.  Je známo, že roztoči způsobují alergie a jsou zodpovědní za nemoci, jako je roztočová dermatitida.  Roztoči jsou jedním z nejběžnějších druhů roztočů, kteří žijí v našich domovech.  Živí se organickými částicemi, jako jsou vlasy, kožní buňky a další organické zbytky, a mohou se ve velkém množství hromadit v látkách, matracích, kobercích a dalších měkkých tkaninách v domácnosti.  Roztoči mohou způsobit alergické příznaky, jako je senná rýma, kýchání, rýma, slzení očí, svědění a kašel.
 Roztoči jsou jedním z nejběžnějších druhů roztočů , kteří žijí v našich domovech. Živí se organickými částicemi, jako jsou vlasy, kožní buňky a další organické zbytky, a mohou se ve velkém množství hromadit v látkách, matracích, kobercích a dalších měkkých tkaninách v domácnosti.

Roztoči mohou způsobit alergické příznaky, jako je senná rýma , kýchání, rýma, slzení očí, svědění a kašel.

Roztoči v prachu
 Roztoči jsou jednou z nejčastějších příčin vnitřních alergií . Jejich odumřelá kůže, výkaly a vejce mohou způsobit příznaky alergie, jako je senná rýma, kýchání, rýma, slzení očí, svědění a kašel.

Lidé alergičtí na roztoče by měli přijmout určitá opatření ke snížení expozice roztočům ve svém domě a ložnici. Jako třeba neustlat postel hned, jakmile vstanete.

Teplo našeho těla jen zvyšuje šance na jejich rozmnožení, raději otevírejte okna, i když je vzduch studený.

Matrace plná roztočů? Raději zkontrolujte tento bod

Aby se tato strašná malá zvířata udržela v dostatečné vzdálenosti, je nutné pravidelně prát povlečení a přikrývky v horké vodě.

Odstraňte z ložnice koberce, závěsy, plyšové hračky a další látky, ve kterých se mohou hromadit roztoči a pravidelné vysávání matrace , pohovky a koberců pomáhá odstranit roztoče a jejich prach.

Čištění matrací
 Ideální je vysát matraci vysavačem vybaveným hlavicí na roztoče, pomáhá odstranit roztoče a jejich prach. Matrace můžeme chránit protiroztočovým potahem na matraci , který zabraňuje množení roztočů.

Zejména jedno místo na matraci, kde je vysoká míra nalezení svého oblíbeného místa k uhnízdění, je v rozích matrace a pod polštáři.

Jak se zbavit roztočů?

Můžeme připravit přírodní řešení, která se aplikují na matrace i pohovky doma, abychom tato nenasytná zvířata udrželi na uzdě, zde je to, co dělat.

Jednoduše smíchejte teplou vodu s tea tree olejem nebo levandulovým či eukalyptovým esenciálním olejem, nalijte do rozprašovače a nastříkejte na povrch.

Případně můžete povrch posypat jedlou sodou , nechat pár hodin působit a poté vysát.

Dále je možné nastříkat roztok na bázi horké vody a citronové šťávy, případně bílým octem a následně přistoupit k praní oděvů při teplotě nad 60 stupňů.

Esenciální olej z čajovníku
 Je důležité zasahovat na roztoče, protože mají dlouhou životnost, až čtyři měsíce. Mezitím mohou naklást desítky a desítky vajec. Stačí říci, že jeden gram prachu může obsahovat 100 až 1000 roztočů.

Pokud je však vaše matrace silně zamořená , můžete zvážit její výměnu za novou, která nebyla vystavena roztočům.