Věděli jste, že vařením mýdla a vody vzniká mimořádné řešení? Pojďme zjistit, co se stane, když tyto ingredience dáte do hrnce a co můžete s výsledným roztokem udělat!         

Čištění pánví je jednou z nejobtížnějších a nejnudnějších věcí, nicméně je nutné je mít vždy připravené k použití na jídlo. Bohužel se někdy stane, že je nevyčistíte dokonale kvůli přilepeným potravinám, inkrustacím, připáleninám, které nevyhnutelně zčernají pánve a je těžké je loupat. Jak postupovat v těchto případech?

Vyhodit pánve určitě není od věci, vzhledem k tomu, že také hodně stojí, je tedy nutné sáhnout po řešení, které je efektivní a rychlé.

Zde přichází na řadu snadno dostupná a zároveň levná ingredience , mýdlo, které svařené s vodou v kastrůlku dokáže poskytnout dokonalé řešení pro lesklé a lesklé pánve. Pojďme zjistit, jak připravit přírodní, účinný a levný produkt na pánve!

Mýdlo a vroucí voda

Vyčistěte pánve mýdlem a vroucí vodou

Trik, jak pánve dokonale a během chvilky vyčistit, je připravit si roztok s mýdlem a vroucí vodou. Jedná se o mimořádně účinný způsob , jak mít lesklé pánve a během chvilky odstranit mastnotu a špínu .

A nejen to, jde o choulostivé řešení, které pánve nepoškodí a neztratí své výjimečné nepřilnavé vlastnosti. I když je spálená a velmi špinavá, toto řešení vám umožní zbavit se všech nečistot a částeček jídla a ošetřit je šetrně . Zde je návod, jak připravit toto přírodní řešení:

  • Naplňte pánev vodou, dokud nebude pokryta celá plocha
  • Nalijte dovnitř kapku saponátu
  • Dejte pánev na střední teplotu a vařte vodu asi 10-15 minut

Jakmile dojde k varu, sundejte pánev z plotny a počkejte několik minut, než vychladne. Mastnotu a nečistoty, které se na pánvi nalepily, snadno odstraníte pomocí jednoduché houbičky. Tuto metodu můžete použít i na jiné hrnce nebo hrnce, které používáte každý den.

Ocet a jedlá soda na čištění pánví

Dvě ingredience často používané pro domácí práce jsou ocet a jedlá soda. Zde je návod, jak je používat:

  • posypte vnější stranu pánve jedlou sodou
  • přelijte bílým octem
  • chvíli počkejte a poté otřete abrazivní houbou

Poté, co to uděláte, vezměte suchý hadřík a otřete pánev do sucha. Pokud je uvnitř pánve tuk a tuk , vytvořte pastu se solí, vodou a jedlou sodou a vydrhněte . Směs nechte působit asi 30 minut , poté zalijte trochou bílého octa a nakonec očistěte abrazivní houbou. Tím se pánev zbaví připálenin a bude se lesknout.

vařící voda

Pánev vymažeme kečupem

I když se to může zdát zvláštní, kečup je účinný čistič pánví. Samozřejmě ho také používáte k ochucení jídel, ale můžete ho také použít k odstranění tuku a mastnoty , které často plní pánve.

Chcete-li použít, vymačkejte kečup do pánve , zakryjte dno a nechte asi 1 hodinu . Po uplynutí této doby opláchněte teplou vodou a saponátem na nádobí a uvidíte, že vaše pánev bude bez skvrn a dokonale odmaštěná!

Pánve odmastěte čističem na keramické desky

K odstranění černoty z pánví je také docela účinný čistič keramických varných desek . Ve skutečnosti vaše pánve zazáří a budou opět vypadat jako nové.

Vložte malé množství produktu do pánve a jemně otřete hliníkovou houbou. Pečlivě opláchněte pánev vodou a saponátem a uvidíte, že bude lesklá a lesklá!

Dodržováním všech těchto tipů budete mít vždy velmi čisté pánve bez jakýchkoli inkrustací!