Někdy se naše rostliny nezdají šťastné, chtěli bychom je zdravé, bujné a podsadité a místo toho jejich barva zmatní, listy ztrácejí sílu nebo žloutnou nebo přestávají kvést.

 Rostliny mají svůj vlastní způsob komunikace s okolním světem, je jen na nás, abychom zprávu dostali a vhodně zareagovali.

Jazyk rostlin

Řeč rostlin samozřejmě odkazuje na komunikaci mezi rostlinami prostřednictvím chemických a fyzikálních signálů. Je to proto, že rostliny jsou schopny vnímat a reagovat na podněty prostředí, jako je světlo, zvuk a chemikálie, a vzájemně se ovlivňovat za účelem obrany a rozmnožování.

Ve skutečnosti neexistuje žádný vědecký důkaz , že rostliny mají formu jazyka podobnou člověku se strukturovanými gramatickými a syntaktickými pravidly pro komplexní komunikaci.

Sukulentní, zdravé, bujné a podsadité
 Chceme-li je vidět, jak rostou zdravě, bujně a v podřepu, musíme porozumět potřebám rostlin. To znamená, že je nutné vzít v úvahu několik faktorů, jako je druh rostliny, klima, půda, zavlažování, světlo a teplota. Celkově stačí dodržet několik obecných doporučení, abyste pochopili potřeby našich rostlin.

Obecně platí, že rostliny potřebují dostatek vody, živin, světla a prostoru pro růst. Každý druh rostliny má specifické potřeby, proto je důležité se o potřebách své rostliny informovat, abyste zajistili její zdraví a růst.

Jak mít zdravé, bujné a podsadité rostliny

Jednoduchý organický přírodní bezplatný způsob, jak nasytit půdu pro sazenice a poskytnout prospěšné živiny, je použití vaječných skořápek, které mají velmi vysoký obsah vápníku.

Pokojové rostliny
 Tímto způsobem budete mít zdravé, bujné a podsadité sazenice.Je  to přirozená metoda, jak zajistit, aby naše rostliny přijímaly vápník.

Vaječné skořápky jsou bohaté především na vápník, díky kterému je rostlina silnější a odolnější vůči negativním faktorům prostředí a parazitárním chorobám.

Ve skutečnosti je vápník nezbytný pro normální vývoj kořenového systému . Při nedostatku vápníku se metabolismus zhoršuje. Vývoj kořenového systému se zastaví, v důsledku toho rostliny začnou přijímat méně živin, aby onemocněly a zemřely.

Prázdné vaječné skořápky
 Skořápka vajec obsahuje kromě vápníku draslík, fosfor a další mikro a makro prvky , které pozitivně ovlivňují vývoj mladých rostlin.

Oblékání země skořápkami

Pro použití vaječné skořápky pro rostliny je třeba skořápku nejprve důkladně omýt a po umytí velmi dobře vysušit a poté rozemlít a rozmělnit na prášek.

Jakmile rozemeleme a zredukujeme skořápky vajec na prášek, tímto práškem připravíme půdu pro pěstování sazenic.

Ve skutečnosti je možné přidat lžíci na litr zeminy a poté tento roztok po velmi krátké době začne působit, mikroorganismy pomohou urychlit a zlepšit zálivku půdy.

Některé tablety Trichoderma také ochrání rostliny před nechvalně známou „černou nohou“, jednou z nebezpečných chorob, které způsobují úhyn mladých sazenic.

Můžeme však vyrobit účinnější doplněk vápníku ve formě roztoku rozdrcených vaječných skořápek a 150 ml 9% stolního octa.

Použití vaječných skořápek
 K tomu budou stačit dvě polévkové lžíce skořápek ve sklenici, kam dát ocet, který bude muset týden kvasit.

Následně se roztok přefiltruje a lžička tohoto nálevu se zalije litrem stabilizované vody, kterou postačí každé tři týdny k zalévání sazenic u kořene na vlhké půdě.