Věděli jste, že nalít vroucí vodu do nádoby na led je lepší než nalít studenou? Pojďme zjistit, k čemu to je a proč to mnozí dělají!

 I vy jste si zatím jistě připravili nějaké kostky ledu tak, že jste do tácku na led dali studenou vodu. Tuto metodu jsme všichni vždy následovali, protože byla předávána z předchozích generací a protože se zdá být nejlogičtější. Jak je také známo, musíte počkat několik hodin, než budou kostky ledu hotové.

Nyní se však ujímá zcela nová metoda pro rychlejší výrobu kostek ledu , která zcela zkresluje tu studenou vodu. To je správně! Ve skutečnosti se podle této nové metody zdá, že aby byly kostky ledu hotové v krátké době, musí se místo studené vody použít vroucí voda.

Metoda známá jako Mpembův efekt je nepochybně účinná, ale ve skutečnosti jde o trik, který byl pozorován již v dobách Aristotela a Descarta. Pojďme se dozvědět více o této metodě vaření s vodou, abychom měli spoustu kostek ledu připravených k rychlému použití!

Co je Mpembův efekt

Student z Tanzanie před více než 50 lety dokázal, že výroba kostek ledu ze studené vody je naprosto špatná. Jak již tehdy student uvedl, k přípravě kostek ledu je vhodné použít vroucí vodu, protože při podobných podmínkách chlazení rychleji tuhne.

vařící vodu v nádobě na led
 Je to trik známý jako Mpembův efekt a jeho jméno je odvozeno od Erasta Mpemby , mladého studenta, který jej objevil v roce 1969 . Mladý muž byl v té době na vysoké škole a tento objev učinil během kurzu vaření.

Mpemba si uvědomil, že umístěním horkého mléka do mrazáku se z něj stane zmrzlina rychleji než ze studeného produktu. Tento senzační objev byl podroben studiím , ale pojďme zjistit, co o něm říká věda.

Názor vědy na tento objev

Pokud jde o to, co mladý muž objevil, studie provedené vědci neumožnily zjistit, proč k tomuto jevu dochází. Ve skutečnosti nepřišlo žádné vysvětlení od vědecké komunity, nebo alespoň žádné, které by skutečně vysvětlilo důvod tohoto jevu.

Podle některých je Mpembův efekt způsoben tím, že horká voda se rychleji odpařuje , což způsobuje omezení objemu a z tohoto důvodu se snadněji mění v led. Podle jiných vědců studená voda vytváří nad povrchem kapaliny vrstvu, která funguje jako izolant, což je detail, který pomáhá zpomalit zamrzání.

Vědci však pokračují ve studiu tohoto jevu a používají destilovanou vodu místo vodnaté smetany, kterou mladý muž použil k rychlejšímu zmrazení.

Jak vyrobit kostky ledu metodou Mpemba

Jak už asi tušíte, pokud potřebujete vyrobit kostky ledu, použijte metodu Mpemba a místo studené vody dejte do vaničky na výrobu kostek horkou vodu.

vařící voda
 

Je důležité, aby byla voda horká ve správném bodě, proto se nesmí vařit , protože by mohlo dojít k nepříjemným překvapením při provozu motoru mrazničky.

Více způsobů, jak rychleji chladit nápoje

Existují i ​​jiné způsoby, jak zchladit nápoje rychleji , zde jsou tyto:

  • Sklenice nebo karafu dejte do lednice pár minut před podáváním nápoje. Když ho musíte vypít, přineste ho na stůl a zalijte tekutinou, okamžitě vychladne.
  • Láhev zabalte do vlhké papírové utěrky nebo vlhkého hadříku.
  • Pokud jste u moře nebo poblíž jezera, ponořte láhev do dostupného vodního zdroje.

Odborníci však doporučují dbát na konzumaci studené vody při vysoké horečce a preferovat vodu pokojové teploty. Studená voda může ve skutečnosti zvýšit třes a teplota by se mohla zvýšit, takže je nejlepší se tomu vyhnout.