Věděli jste, že nanesením trochy zubní pasty na nůž můžete dosáhnout nepředstavitelného výsledku? To je pravda, mluvíme o triku, který přijali řezníci k vyřešení problému, pojďme zjistit jaký!

Zubní pasta je produkt, který obecně používáme k čištění zubů a jejich udržování čisté a zdravé. Pravidelné čištění zubů touto pastou , která je k dispozici v různých konzistencích a příchutích, je nezbytné pro bílé a dobře upravené zuby a pro ochranu před různými zubními kazy a infekcemi.

Mnozí však netuší, že zubní pastu lze použít i pro jiné velmi užitečné účely. Například, stejně jako pro ústní hygienu, lze tento produkt použít pro mnoho domácích prací, ale řezníci jej používají dokonce i k broušení nožů. Pojďme zjistit tolik způsobů použití zubní pasty!

Vyčistěte ocel zubní pastou

Bělící a mírně abrazivní účinek zubní pasty podporuje odstranění skvrn a povrchy jako ocel jsou lesklé. Aby byl tento materiál lesklý a třpytivý, jednoduše vytlačte zubní pastu přímo na ocel a rozetřete ji na čištěnou oblast, a to i rukama.

Nechte přípravek působit asi 5 minut, poté setřete mírně navlhčeným hadříkem a osušte suchým hadříkem, lépe mikrovláknem.

Zubní pasta na spálenou železnou desku

Kolikrát se vám stane, že zjistíte, že je žehlicí plát spálený a nemůžete vyžehlit oblečení? Připáleniny mohou oblečení poškodit, proto je nutné desku dobře vyčistit, aby bylo dosaženo bezchybného vyžehlení a nedošlo k poškození.

Se zubní pastou, zvláště s tou s mátovou příchutí, je odstranění připálenin od žehličky velmi snadné. Stačí zubní pastu rozetřít, vydrhnout zubním kartáčkem a poté zbytky odstranit párou z žehličky nebo trochou horké vody. Po operaci pečlivě osušte.

Ostřete nože zubní pastou

Jak jsme již zmínili, zubní pasta je skvělá na broušení nožů. Tento způsob je velmi oblíbený mezi řezníky, kteří potřebují velmi ostré nože , aby maso dokonale nakrájeli. Nože totiž po delším používání působí matně a špatně se řežou.

zubní pasta obsahuje abrazivní látky, detergenty, antibakteriální látky a speciální látku zvanou stříbrný film, která hraje důležitou roli při tření vznikajícím při broušení nožů.

Metoda je hojně praktikována v řeznictvích, je nenáročná na provedení a také rychlá a navíc ušetří spoustu peněz. Nejen to, řezníci tento trik používají, protože to mohou dělat, kdy chtějí a nemusí čekat, až jim nože nabrousí odborník.

Jak provést postup

Chcete-li provést postup a naostřit nože zubní pastou, postupujte takto:

  • Zubní pastu rovnoměrně rozetřete na obě strany nože, dávejte pozor, abyste si nepořezali ruku
  • Nechte zubní pastu na noži asi 1 minutu
  • V tomto okamžiku vezměte hlubokou misku a položte ji dnem vzhůru

Okraj spodní části talíře představuje brusný kámen, který budete potřebovat k nabroušení nože. Přejetím rukou přes hranu ucítíte její drsnost, což je nezbytná podmínka pro zajištění dobrého ostření. Nyní postupujte následovně:

  • Umístěte lžíci soli na dno obrácené misky
  • Přidejte trochu octa a poté potřete sůl kolem okraje talíře
  • Nyní začněte brousit nůž a věnujte pozornost použité technice
  • Ve skutečnosti se nůž musí brousit shora dolů a pouze jedním směrem. Nikdy neostřte tam a zpět.
  • Mezi povrchem nože a dnem talíře musí být vytvořen úhel asi 20°.
  • U této metody zabere nabroušení nože jen pár minut a musíte dodržet stejný postup pro obě strany.

Metoda opravdu funguje a je velmi účinná a výkonná a vždy můžete mít doma ostré nože jako od řezníků!