Zkuste dát na kohoutek balónek a uvidíte, že vyřešíte velmi častý problém. Každý hledá řešení a za pár okamžiků to máte vyřešeno.

 Koupelna je místnost, která se uklízí nejvíce. Zde mají bakterie dokonalé stanoviště, a proto se snažte co nejvíce je nenechat usadit čištěním. Můžete to udělat s chemickými přípravky, které jsou na trhu, ale také s použitím zcela přírodních přípravků, které jsou stejně účinné a nezpůsobují žádné zdravotní problémy.

Problémem však nejsou jen nečistoty a bakterie ale také vodní kámen . Tvoření vodního kamene je nevyhnutelné zejména na vodovodních bateriích a sprchových hlavicích. Je velmi důležité často čistit, aby nedošlo k nahromadění, které zcela blokuje fungování sanitární keramiky.

kohoutek
 I v tomto případě jsou na trhu různé produkty, ale najdou se i účinné produkty na doma při pohledu do kuchyňské spíže. Ve skutečnosti s pomocí produktu, který již máte, a jednoduchého balónku můžete problém vyřešit během okamžiku . Níže se podíváme na balónkovou metodu, která je opravdu jednoduchá.

Balónek na kohoutku: sbohem vodní kámen

Jak jsme si řekli, tvorba vodního kamene je v koupelně nevyhnutelná a z tohoto důvodu je nutné ji ošetřit. Vápenec se zde více ukládá a má tendenci ničit životní prostředí. I například stěny sprchového koutu se časem stanou neprůhlednými, ať už jsou skleněné nebo plastové.

Vápenec je odolný a není nic jiného než voda, která vysychá a uvolňuje oxid uhličitý. Ten se hromadí v usazeninách uhličitanu vápenatého a tím vzniká vodní kámen. Boj s vodním kamenem není příliš náročný a v podstatě nebudete muset kupovat žádný přípravek, protože stačí použít bílý ocet .

kohoutek s vápencem
 Ocet se často používá při domácích pracích, protože je velmi užitečný, protože pomáhá vyčistit nejen koupelnu od vodního kamene, ale i podlahu, nádobí a je výborný na odstranění zápachu. Obvykle se používá tak, že se zředí mírně teplou vodou a přetře měkkým hadříkem.

V tomto případě však budete muset k odstranění vodního kamene použít pouze ocet a metoda je opravdu velmi jednoduchá. Jak jsme řekli, budete potřebovat pouze ocet a balónek . S těmito třemi produkty trvale odstraníte vodní kámen z vaší baterie.

balónek na kohoutku
 To, co musíte udělat, je velmi jednoduché. Nejprve pomocí nálevky nalijte ocet do balónku . V tuto chvíli zapíchněte balónek pod kohoutek , aby byl dobře ponořený v octě a počkejte. Bude trvat asi 5 hodin, než ocet rozpustí vodní kámen.

V tomto okamžiku opláchněte vodou a rozeberte provzdušňovač kohoutku, abyste jej co nejlépe vyčistili od případných usazenin vodního kamene. Alternativně k balónku můžete použít igelitový sáček na jídlo vždy naplněný octem a zajistit ho ke kohoutku gumičkou . Výsledek bude stejný.