Věděli jste, že nastříkáním vinného octa na pohovku doma získáte mimořádný efekt? Je to tak, pojďme se podívat, k čemu tato přísada slouží a jak ji používat!

 Čištění pohovky doma vyžaduje čas a pozornost, ale především potřebujete ty správné přípravky, abyste dosáhli vynikajících výsledků. Existují materiály, které se nedají snadno čistit, zejména ty v látce, zvláště když je nelze odstranit. Co dělat v těchto případech? Jak zajistit dokonalé vyčištění těchto sedacích souprav, vyvarovat se jejich nadměrnému namáčení, aby nedošlo k jejich poškození?

V těchto případech je nejlepší volbou uchýlit se k přírodním prostředkům , které zajistí neuvěřitelné výsledky a nepoškodí materiály. Použití přírodních ingrediencí vám umožní vyhnout se škodlivým látkám, které mohou být v produktech, které najdete v prodeji, často škodlivé pro tkaniny. Jako vždy je nejprve potřeba ze sedací soupravy odstranit prach a poté přistoupit k čištění, ale zde jsou přísady, které můžete použít kromě bílého vinného octa!

Přírodní ingredience pro čistou pohovku

Mezi nejúčinnější přírodní ingredience pro domácí čištění pohovky patří vinný ocet, známý pro svou mimořádnou odmašťovací schopnost , ale také pro své dezinfekční a antibakteriální účinky. Tato přísada může být zředěna v horké vodě, za použití dávek ve stejném množství, a získat roztok, kde můžete ponořit dobře vymačkanou houbu, aby přešla přes pohovku.

nastříkejte ocet na pohovku
 Vinný ocet je vynikající pro tkaniny, jako je mikrovlákno, alcantara a další tkaniny nové generace , je vynikající pro dezinfekci, ale v kombinaci s jinou složkou zvyšuje jeho účinnost. Touto další složkou je jedlá soda, ideální pro uvolnění i těch nejodolnějších nečistot z pohovky .

Tyto dvě ingredience, spojené vhodným způsobem, zajišťují, že textilie současně odstraňují skvrny a dezinfikují. Při správném použití vám umožní vdechnout nový život pohovce doma a také vám umožní ušetřit peníze.

Dosáhnete úžasných výsledků, aniž byste riskovali, a budete schopni ošetřit jakoukoli tkáň, i tu nejobtížnější. Vyčistíte tak i sedací soupravy, které nelze sundat, a nezpůsobíte žádné poškození konstrukce.

Vinný ocet na čištění pohovky

Chcete-li mít pohovku vždy čistou, ideální by bylo každý den na ni utírat prach. Obecně je správné provádět tuto operaci pomocí měkkého kartáče, ale vysavač je také naprosto v pořádku, aby dosáhl jakéhokoli rohu. Pokud však výsledky nejsou uspokojivé, můžete se uchýlit k vinnému octu, přírodní a snadno dostupné přísadě a také docela levné. Zde je to, co potřebujete k čištění pohovky doma:

  • 1 malá sklenice vinného octa
  • 2 lžíce jedlé sody
  • 1 bavlněný hadřík

Tyto tři ingredience smíchané dohromady tvoří 100% přírodní směs, ideální pro důkladné čištění pohovky a její maximální osvěžení. Jakmile to všechno smícháte, zde je návod, jak použít řešení.

Jak používat vinný ocet

Jakmile shromáždíte všechny ingredience, zde je to, co musíte udělat, abyste získali přírodní a efektivní řešení pro čištění pohovky:

  • Vezměte umyvadlo a nalijte do něj 5 sklenic horké vody
  • Přidejte všechny uvedené ingredience
  • Začněte mixovat a jakmile je směs krémová, je připravena k použití
jak-vyčistit-pohovku-octem
 

Roztok můžete použít tak, že trochu vložíte do hadříku a rozetřete ho o pohovku. Nechte působit roztok, který materiál vyčistí a vydezinfikuje, poté otřete čistým hadříkem a pečlivě osušte. Pro lepší vysušení látky můžete použít i fén.

Případně můžete výsledný roztok dát také do nádoby s rozprašovačem a nastříkat na pohovku. Jak vidíte, získat účinný a levný dezinfekční přípravek na pohovku je snadné , stačí použít vinný ocet, přísadu, kterou máte také doma a kterou snadno najdete!