Nikdy nevyhazujte semena citronu, když jej používáte. Jsou velmi užitečné, pokud je znovu použijete tímto způsobem. Přijďte zjistit, co dělat s citronovými semínky.

 Citron je široce používán v kuchyni k dochucení různých přípravků, ale může být užitečný i pro domácí práce . Citron má mnoho výhod a je bohatý na nutriční vlastnosti pro tělo. Mezi nimi je jistě silná přítomnost vitamínu C a minerálních solí.

S citronem se tedy zvyšuje imunitní obranyschopnost a je důležité jej konzumovat ve stravě. Citron je výborný i proto, že zvládá předcházet některým nemocem jako je chřipka nebo nachlazení. Pomáhá také obnovovat buněčný proces díky obsažené kyselině listové.

citron – semínka tohoto citrusového ovoce nikdy nevyhazujte
 Citron je tedy nezbytný a jeho konzumace se doporučuje . Co nevíte, je, že když vymačkáte citron, nikdy nemusíte semínka vyhodit, protože se dají znovu použít opravdu  úžasným způsobem. Níže se podíváme, co lze udělat se semeny získanými z citronu.

Citron: zde je to, co dělat s jeho semeny

Pokud se ptáte, jak semena citronu využít, odpověď je jednoduchá: zasaďte je. Semínka citronu vypadnou při vymačkání plodu a jsou malá a tvrdá. Obvykle se vyhazují, ale můžete je znovu použít a zasadit na zahradě nebo si můžete na balkoně vytvořit malou rostlinu citroníku v květináči.

Chcete-li zasadit citronovou rostlinu pouze pomocí jejích semen, budete muset následovat řadu kroků, které nyní uvidíme . Postup není obtížný, ale stačí se řídit těmito tipy, aby vaše nová citronová rostlina velmi snadno vyklíčila. Pojďme se podívat, jak na to.

Zde je návod, jak zasadit semena citronu
 

Nejprve budete muset připravit semena. Stačí je opláchnout pod vodou, abyste odstranili zbytky citronové dužiny, nezapomeňte použít vodu pokojové teploty, nesmí být horká. Po umytí je můžete vysušit a pomocí pinzety odstranit kůži, která je kolem nich.

Po odstranění semínka stačí vzít malou nádobku, například kelímek od jogurtu, a začít. Do sklenice vložte trochu navlhčené vaty a semínkem ji zalijte . Po několika dnech začnete vidět malý stonek a to znamená, že rostlina začíná vzcházet.

citrónovník
 Až bude stonek vysoký pár centimetrů a vytvoří se kořeny, můžete ho přenést z květináče do většího květináče . Zasaďte ji do většího květináče s měkkou zeminou. Uchovávejte na teplém místě s teplotou mezi 19 a 25 °C. Nesmí chybět ani nepřímé sluneční světlo.

Nechte sazenici růst, bude to trvat dlouho, takže budete muset být trpěliví. Rostlinu neustále zalévejte, aby byla půda vždy vlhká. Budou to roky, než uvidíte klíček citronu , odborníci říkají asi 5, ale i bez citronu to bude stále krásná rostlina.